سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

اجازه گرانی بنزین تا پایان سال داده نمی‌شود

اجازه گرانی بنزین تا پایان سال داده نمی‌شود

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت اختیار دارد بنزین را دو نرخه کند اما تلاش داریم اجازه ندهیم تا پایان سال بنزین گران شود.

اسدالله قره‌خانی ظهر شنبه در نشست خبری اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود می تواند تولید نفت کشور مانند گذشته باشد و کاهش نیابد.

به گزارش تجارت‌نیوز،قره‌خانی با بیان این که سالانه دو میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام و ۱۵۰ هزار بشکه میعانات گازی صادر می شود، گفت: با توجه به تجهیزات و امکانات موجود در کشور تلاش داریم میزان تولیدات کشور کاهش نیابد.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که با ادامه روند تحریم‌ها احتمال کاهش تولید در شرایطی که مصرف داخل افزایش یابد وجود دارد، افزود: تمام تلاش بر این است که درآمدهای نفتی کاهش نیابد و اگر تولید کاهش یافت با افزایش قیمت جبران شود.

به دنبال بازارهای جدید صادرات نفتی هستیم

وی ادامه داد: هم اکنون دولت و مجلس برای شناسایی بازارها و مشتریان جدید برنامه ریزی‌هایی داریم.

وی اضافه کرد: رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده که صادرات نفت ایران را به صفر می‌رساند اما ما از تمام ظرفیت‌های خود استفاده می‌کنیم و اجازه چنین موضوعی را نمی‌دهیم.

قره خانی تصریح کرد: اگر رئیس جمهور آمریکا از نفوذ خود در مجامع بین المللی، زور نظامی و امکانات و … برای نابودی اقتصاد ما به کار برده ماهم از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم و تحریم‌های ظالمانه را پشت سر می‌گذاریم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به موضوع گران شدن بنزین هم اشاره و بیان کرد: دولت اختیار دارد هم بنزین را دو نرخه کرده و هم استفاده مجدد از کارت سوخت را اجرا کند اما تلاش داریم اجازه ندهیم تا پایان سال بنزین گران شود.

وی به موضوع طرح سوال نمایندگان مجلس از رئیس جمهور هم اشاره و خاطرنشان کرد: طرح سوال از رئیس جمهور را امضاء نکرده ام که پس بگیرم اما در حال حاضر به خاطر مصالح کلان ملی پرسش از رئیس‌جمهور را به صلاح نمی دانم چراکه بیش از هرزمانی به وحدت و یکپارچگی نیاز داریم.

 

منبع:مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند