تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

۱۰ خبر مهم برای بورس امروز / سهامداران قبل از معامله کردن این اخبار را بخوانند

۱۰ خبر مهم برای بورس امروز / سهامداران قبل از معامله کردن این اخبار را بخوانند

شاخص بازار سهام هفته را با رشد قابل توجهی آغاز کرد و امیدها برای برگشت شاخص بورس به یک روند رشد مستمر زنده شده است. اما آخرین اخبار برای بورس چه سیگنال‌های جدیدی دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص بازار سهام هفته را با رشد قابل توجهی آغاز کرد و امیدها برای برگشت شاخص بورس به یک روند رشد مستمر زنده شده است. اما آخرین اخبار برای بورس چه سیگنال‌های جدیدی دارد؟

ـ وزیر اقتصاد گفته است: در ماه‌های اول پیش‌بینی کرده بودند که دولت حداقل ۱۲۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی استقراض خواهد کرد؛ در حالی که امروز به‌ عنوان وزیر اقتصاد عرض می‌کنم بجز تنخواهی که براساس قانون گرفته می‌شود، حتی یک ریال استقراض صورت نگرفته‌ است.

ـ مدیر عامل شرکت شستا گفته است: دو میلیون یورو که از فدراسیون طلب داشتیم به نرخ روز دریافت کردیم.

ـ دو نماد جدید در بورس درج و بدین ترتیب به فهرست عرضه‌اولیه اضافه شدند. شرکت پتروشیمی اروند و شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک با نماد «کیمیاتک» این دو نماد جدید هستند.

ـ مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به ایرنا گفته که امکان واریز سود برای سهامداران در هر دو روش آزادسازی وجود دارد اما دو شرط را عنوان کرده است. اول اینکه شرکت سرمایه‌گذاری استانی و ناشران بورسی برای واریز سود مشمولان سهام عدالت، باید شرکت سپرده‌گذاری مرکزی را انتخاب کرده باشند. دوم اینکه سود از طریق شماره حساب اعلام شده در سجام واریز می‌شود. بنابراین سجامی شدن سهامداران الزامی است.

ـ درحالی دولت طی هفته جاری لایحه اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ را به مجلس تقدیم خواهد کرد که رئیس کل بانک مرکزی از عدم تغییر ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و کالاهای اساسی در این اصلاحیه خبر داد.

ـ رئیس جمهور با بیان اینکه در هفته گذشته هیچ شهر قرمزی در کشور نبود، گفت: امروز در خوزستان چند شهر قرمز شدند و شهرهایی هم در کشور از رنگ زرد به نارنجی تغییر یافتند و همه این‌ها یعنی زنگ خطر آغاز موج چهارم کرونا.

ـ واکسیناسیون علیه بیماری کووید-۱۹ با اولویت کادر درمانی که در بخش‌های آی سی یو مشغول به کارند از روز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه در کشور آغاز شده و به تدریج برای تمام گروه‌های اولویت‌دار و در معرض خطر انجام خواهد شد تا بعد از آن واکسیناسیون عمومی آغاز شود.

ـ نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته است: از صبح دیروز نوسان ارز باعث شد که طلا و سکه در بازار داخل رقم جدیدی را ثبت کنند و پیش‌بینی می‌شود به دلیل بسته بودن بازارهای جهانی امروز قیمت طلا و سکه روند ثابتی داشته باشد.

ـ اقبال سرمایه‌گذاران جهانی نظیر موسسه تسلا، بانک نیویورک و مستر کارت موجب رشد قیمت چشم‌گیر بیت‌کوین شده است.

ـ سعید ابراهیمی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با بورس امروز گفته است: احتمالا بازار امروز نیز مانند دیروز روند صعودی دارد. در جریان معاملات دیروز بازار سهام حدود چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از صندوق‌های با درآمد ثابت خارج شد و این نشان از ورود پول از این صندوق‌ها به بازار سهام است. از طرفی دامنه نوسان مثبت شش بسیار جذاب است و می‌تواند باعث جذب سرمایه شود.

آخرین اخبار از بازار سهام را در صفحه بورس دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند