تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

معامله‌گران بورس بخوانند / کدام سیگنال‌ها در بازار امروز موثر هستند؟

معامله‌گران بورس بخوانند / کدام سیگنال‌ها در بازار امروز موثر هستند؟

بازار سهام روز گذشته با روند بهتری نسبت به روزهای گذشته رو به رو شد و برخی از تک سهم‌های گروه‌های پتروشیمی و فولادی روند مثبتی را داشتند. در پایان بازار دیروز شاخص کل با ۳۳۶ واحد مثبت در کانال یک میلیون و ۳۸۴ هزار واحد قرار گرفت. کدام اخبار در بورس امروز موثر است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام روز گذشته با روند بهتری نسبت به روزهای گذشته رو به رو شد و برخی از تک سهم‌های گروه‌های پتروشیمی و فولادی روند مثبتی را داشتند. در پایان بازار دیروز شاخص کل با ۳۳۶ واحد مثبت در کانال یک میلیون و ۳۸۴ هزار واحد قرار گرفت. کدام اخبار در بورس امروز موثر است؟

_روز گذشته عملکرد مالی شش ماهه صندوق سرمایه‌گذاری دولتی «پالایشی یکم» در کدال منتشر شد. بازدهی این صندوق در نیمه نخست امسال بیش از هفت درصد بوده است.

_ به گفته رئیس کمیسیون عمران حقوق کارمندان دولت باید متناسب با تورم افزایش یابد، با کاهش نرخ تورم و پیش‌بینی تورم ۴۰ درصدی در پایان امسال، احتمالا حداقل حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۱ به پنج میلیون تومان برسد.
_ «توکل احمدیار»، رئیس اتاق تجارت و سرمایه گذاری طالبان (ACCI) روز دوشنبه گفت که افغانستان آماده خرید نفت از ایران است. وی این مورد را در جریان یک ویدئو کنفرانس با «ابراهیم حسینی» وابسته تجاری ایران بیان کرد.

_ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ایالات متحده قویاً از مشارکت اتحادیه اروپا با ایران حمایت می‌کند، اما مقصد نهایی برای گفتگوها باید در وین باشد.

_  پیگیری‌ها از دولت نشان می‌دهد، فعلاً موضوع حذف ارز دولتی در دستور کار نبوده و به طور حتم روند فعلی تخصیص ارز به کالاهای اساسی در آبان ماه تغییری نخواهد کرد.(تسنیم)

_ پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت :اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود، کالاهای اساسی (به جز گندم و دارو) با نرخ نیمایی وارد خواهد شد. به دولت پیشنهاد دادیم که در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، به دهک‌های کم‌درآمد کارت اعتباری بدهد.

_ رئیس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: شرکت‌های بورسی باید سود را بر اساس دستورالعمل سازمان بورس فقط از طریق سامانه سجام پرداخت کنند و نهاد ناظر هم سازمان بورس باشد، اما متاسفانه نه شرکت‌ها به دستورالعمل توجه می‌کنند و نه سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر با متخلفان برخورد می‌کند. شجاعی افزود: مشخص است که پرداخت سود از روش‌های غیر سجامی به دلیل هزینه‌ها و زحمت‌هایی که دارد، به ضرر سهامداران خرد است و موجب می‌شود تا برخی سهامداران نسبت به دریافت سود خود اقدام نکنند.

_دیروز قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی، ۲۷۲۷۹ تومان اعلام شد. نرخ خرید دلار در این صرافی نیز ۲۶۷۳۹ تومان تعیین شد.

 

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند