تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

مذاکره ایران و امریکا تا ساعاتی دیگر/ اختلاف ساعت تهران و وین چقدر است؟

مذاکره ایران و امریکا تا ساعاتی دیگر/ اختلاف ساعت تهران و وین چقدر است؟

فقط ۴ روز بعد از گفتگوی مجازی ایران و کمیسیون مشترک برجام، امروز نشستی به صورت حضوری در وین برگزار می‌شود تا ایران، امریکا، تروئیکای اروپا، روسیه و چین درباره راهکارهای برگشت به برجام گفتگو کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز این نشست تا ساعاتی دیگر در اتریش برگزار می‌شود و البته اختلاف ساعت تهران و وین حدود ۲٫۵ ساعت است و در حالی که در تهران هم اکنون ساعت ۱۳٫۲۰ دقیقه است، در وین ساعت ۱۰:۵۰ دقیقه بوده و هنوز مشخص نیست که این نشست دقیقا چه ساعتی برگزار می‌شود؟

نماینده ایران در این گفتگو عباس عراقچی، رییس سازمان انرژی اتمی است و از امریکا رابرت مالی، مسوول امور ایران در دولت آمریکا برای گفتگو درباره برجام حاضر می‌شود.

مذاکرات رو در روی اعضای برجام در شرایطی آغاز شده است که ایران اعلام کرده فرآیند گام به گام را نمی‌پذیرد و امریکا باید تمام تحریم‌های علیه ایران را لغو کند. این در حالی است که امریکا از فرآیند گام به گام گفته و تاکید دارد که ایران و امریکا هم‌زمان گام‌هایی برای بازگشت به برجام بردارند و در عین حال وزیر بلینکن، امور خارجه امریکا و رابرت مالی، مسوول امور ایران در دولت آمریکا هر دو توییت‌هایی درباره درخواست آزادی زندانیان امریکایی در ایران منتشر کرده‌اند.

نمایندگان سایر کشورهای عضو برجام هم گرچه اعتقاد دارند که آغاز مذاکرات اتفاق خوبی است اما تصورشان بر این است که این فرآیند بسیار پیچیده و دشوار و زمان‌بر خواهد بود.

برای مطالعه آخرن اخبار در این رابطه، گزارش در سرآغاز فرایند احیای برجام هستیم را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند