موضوعات داغ:
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد؛

ادامه پروازها به نجف به صورت محدود

ادامه پروازها به نجف به صورت محدود

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، از ادامه پروازها به نجف به صورت محدود خبر داد و گفت: نتیجه نهایی رایزنی با طرف عراقی تا هفته آتی مشخص می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از خانه ملت، علی عابدزاده با اشاره به آخرین وضعیت پروازهای نجف در پی وضع عوارض گمرکی نامتعارف از سوی فرودگاه این شهر و تصمیم ایرلاین‌ها برای توقف پروازها، گفت: در حال حاضر پروازها به صورت محدود در حال انجام است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: همکاری لازم از سوی فرودگاه نجف با ایرلاین‌های ایرانی انجام داده و کاهش نرخ عوارض گمرکی در رایزنی دو طرف در حال انجام است.

وی افزود: تا هفته آتی نتیجه نهایی مذاکرات با فرودگاه نجف اعلام می‌شود.

تاخیرهای پروازی نسبت به گذشته کمتر شده است

عابدزاده در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی رشد تاخیرهای پروازی، گفت: تاخیرهای پروازی نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده ولی باید باز هم شرکت‌ها و ایرلاین‌ها باید در جهت ارتقا کیفیت خدمات‌دهی به مسافران تلاش کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تاخیر پرواز به مدت طولانی بسیار کم شده است.

عابدزاده با بیان اینکه رعایت آیین‌نامه حقوق مسافر بهترین مرجع برای رسیدگی به تاخیرهای پروازی است، گفت: طبق این آیین‌نامه برخورد با ایرلاین‌های متخلف از حیث تاخیرهای پروازی صورت می‌گیرد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا آیین‌نامه حقوق مسافر رعایت می‌شود یا خیر، افزود: بله این آیین‌نامه ابلاغ شده و مسافران می‌توانند در صورت تاخیرهای پروازی خواستار رعایت این آیین‌نامه شوند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: عدم رعایت آیین‌نامه حقوق مسافر از سوی ایرلاین‌ها نیز در این آیین‌نامه دیده شده و برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند