رد درخواست جمهوری‌خواهان برای توقف گفتگوهای وین

رد درخواست جمهوری‌خواهان برای توقف گفتگوهای وین

وزیر خارجه آمریکا درخواست سناتورهای جمهوری‌خواه برای خارج شدن از گفتگوهای وین را در حمایت از قساوت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان رد و تاکید کرد گفتگوها ادامه می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا درخواست جمهوری‌خواهان از دولت این کشور برای خارج شدن از گفتگوهای وین را به واسطه تنش‌های اخیر در فلسطین اشغالی رد کرد.

سناتورهای جمهوری‌خواه با ارسال نامه‌ای از بایدن درخواست لغو گفتگوها با هدف احیای برجام را مطرح کردند. این سناتورهای جمهوری‌خواه با حمایت از قساوت‌های اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در قدس اشغالی، ایران را به حمایت مالی از جنبش مقاومت اسلامی (حماس) متهم کردند.

وزیر خارجه آمریکا که پیشتر گفته بود واشنگتن از حق تل‌آویو برای دفاع از خود حمایت می‌کند، در واکنش به این درخواست ضمن تکرار اتهامات علیه ایران، گفت: چیزی برای ارائه درباره این که آیا ایران در آنچه [در غزه] در حال رخ دادن است، مشارکت دارد یا ندارد، ندارم… اما وقتی صحبت از هر یک از فعالیت‌های بدخواهانه است که ایران ممکن است یا ممکن نیست در آن‌ها مشارکت داشته باشد… این تنها اهمیت این مساله را برجسته می‌کند که ما هر کاری که می‌توانیم می‌کنیم تا اطمینان یابیم ایران هرگز به سلاح اتمی دست نخواهد یافت.

او علی‌رغم تایید صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران در گزارش‌های متعدد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در ادامه ادعاهای خود گفت: ایران با سلاح اتمی یا توانایی داشتن آن در یک ترتیب زمانی کوتاه، ایرانی است که احتمالاً با مصونیت حتی بیشتری در خصوص اقدامات دیگر عمل خواهد کرد.

وی افزود: بنابراین گفتگوها در وین ادامه می‌یابد تا ببنیم آیا می‌توانیم به تعهد متقابل به برجام بازگردیم و ادامه خواهد یافت.

منبع: فارس

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند