ارائه بسته‌های تشویقی به کامیون‌داران جهت توزیع کالاهای اساسی

ارائه بسته‌های تشویقی به کامیون‌داران جهت توزیع کالاهای اساسی

معاون دفتر حمل‌ونقل کالا گفت: برای جابجایی حجم انبوهی از کالاهای اساسی وارد شده به بنادر کشور، سوخت اضافی، روغن موتور و لاستیک به کامیون‌داران تعلق می‌گیرد.

معاون دفتر حمل‌ونقل کالا گفت: برای جابجایی حجم انبوهی از کالاهای اساسی وارد شده به بنادر کشور، سوخت اضافی، روغن موتور و لاستیک به کامیون‌داران تعلق می‌گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پیمان مقدم، معاون دفتر حمل‌ونقل کالا اظهار کرد: بعلت ورود حجم انبوه و عمده ای از کالا‌های اساسی به پایانه بندر امام خمینی(ره)، جابجایی آنها به اولویت اصلی تبدیل شده است، بنابراین جهت تشویق کامیون‌داران برای جابه‌جایی کالا‌های اساسی از بنادر کشور اقدامات بسیار گسترده‌ای در دستور کار قرار گرفته است.

مقدم ادامه داد: کامیون‌دارانی که به جابجایی کالاهای اساسی از بنادر مبادرت ورزند از سوخت تنخواه به میزان ۵۰ درصد از سقف سهیمه عملکردی کامیون‌داران بهره‌مند خواهند شد، همچنین به رانندگانی که در ۴ مسیر بندر امام، چابهار، امیر آباد و شهید رجایی تردد می‌کنند ۳۰ درصد سوخت اضافی جهت تردد راحت‌تر اختصاص خواهد یافت.

معاون دفتر حمل‌ونقل کالا به توزیع روغن موتور بین رانندگان کامیون در پایانه بندر امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: لاستیک و سایر قطعات یدکی ضروری بر اساس پیمایش و جابجایی کالا‌های اساسی به رانندگان این مسیر تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اواخر سال گذشته کالا‌های اساسی بسیاری به پایانه‌های مهم کشور از جمله بندر امام خمینی(ره) وارد شده است، گفت: نهاده‌های دامی و محصولات کشاورزی از جمله گندم، سویا، ذرت، کنجاله و محصولات پتروشیمی وارد این بنادر شده است.

مشکلات لاستیک و قطعات یدکی کامیون‌داران به شکل مستمر در حال پیگیری است

مقدم با بیان اینکه مشکلات لاستیک و قطعات یدکی کامیون‌داران به شکل مستمر در حال پیگیری است گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی تامین لاستیک ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای است و ما با این وزارتخانه جلسات مستمری را برگزار کرده‌ایم امیدواریم هر چه زودتر مشکل لاستیک و روغن موتور آن‌ها برطرف شود.

معاون دفتر حمل‌ونقل کالا تاکید کرد: با توجه به حجم ورود کالا هم اکنون حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای از رونق بسیار خوبی جهت توزیع کالا‌ها برخوردار است و رانندگان با وجود تمامی مشکلاتشان از تمام ظرفیت خود جهت توزیع کالا‌ها استفاده می‌کنند.

وی در پایان گفت: پیگیر مشکلات بیمه‌ای کامیون داران هستیم و در این رابطه با بیمه تامین اجتماعی جلساتی را برگزار کردیم که امیدواریم هر چه سریعتر این مشکل هم برطرف شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند