در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه انجام شد:

ارائه تحقق منابع و مصارف بودجه سال ۱۳۹۸

ارائه تحقق منابع و مصارف بودجه سال ۱۳۹۸

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، گزارشی از وضع تحقق منابع و مصارف پیش‌بینی شده بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را به شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارائه نمود.

به گزارش تجارت‌نیوز، تحقق منابع و مصارف بودجه سال ۱۳۹۸ ارئه شد.

در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، محمدباقر نوبخت، معاون رییس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، گزارشی از وضع تحقق منابع و مصارف پیش‌بینی شده بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور و اقدامات لازم در ماه پایانی سال در مورد مصارف ضروری، به شورای عالی ارائه نمود.

به علت وقوع سیل گسترده فروردین ماه سال جاری، در بخش‌های زیادی از کشور و همچنین حوادث طبیعی و غیرمترقبه دیگر در سال جاری، الزامات تخصیص‌های مقتضی صورت پذیرفته و در عین حال نیز پروژه‌های اساسی زیربنایی با قوت دنبال شده است.

به موجب این گزارش، شورا پس از بحث و بررسی به منظور فراهم شدن امکان پرداخت حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت و سایر پرداخت‌های اجتناب‌ناپذیر، تصمیمات لازم را برای تامین منابع مورد نیاز این مصارف اتخاذ کرد.

در این جلسه همچنین پس از گزارش رئیس کل بانک مرکزی، شورای عالی، مصوبات پیشینی برای ایجاد تعادل در بازار ارز، حمایت و تشویق از صادرات کالا و خدمات فنی مهندسی را مورد تاکید قرار داد و تداوم سیاست‌ها و اقدامات در مورد تقویت نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری و مبارزه با پول‌شویی را خواستار شد.

در بخش دیگری از جلسه، آثار و تبعات شیوع بیماری کرونا بر بخش‌های مختلف اقتصادی ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیشنهادهای دولت برای حمایت از واحدهای تولیدی و خدماتی که به سبب اقدامات احتیاطی و عمل به توصیه‌های پیشگیرانه بخشی از درآمد خود را از دست می‌دهند، مطرح شد.

در این جلسه همچنین مقرر شد تا به منظور حمایت از کسب‌وکارهای کوچک و شاغلان این بخش‌ها تا زمان برگشت به شرایط عادی، مهلت‌های قانونی لازم در زمینه‌های مالیاتی، گمرکی و بانکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند