ارزش معاملات بورس کالای ایران 27 درصد افزایش یافت

ارزش معاملات بورس کالای ایران 27 درصد افزایش یافت

۶۶۰ هزار و ۷۸۰ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴۱ هزار میلیارد ریال طی هفته منتهی گذشته در بورس کالای ایران دادوستد شد که نسبت به هفته ماقبل ۲۷ درصد در ارزش معاملات رشد کرد.

۶۶۰ هزار و ۷۸۰ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴۱ هزار میلیارد ریال طی هفته منتهی گذشته در بورس کالای ایران دادوستد شد که نسبت به هفته ماقبل ۱۶ درصد در حجم و ۲۷ درصد در ارزش معاملات رشد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از بازار سرمایه؛ طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۳۴۲ هزار و ۵۹۲ تن انواع کالا به ارزش ۲۴ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال معامله شد. در این تالار ۳۲۵ هزار و ۸۱۰ تن فولاد، ۷ هزار و ۴۰ تن مس، ۴ هزار تن آلومینیوم ،۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گران‌بها، ۹ کیلوگرم شمش طلا و ۵۹۰ تن شمش روی از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۳۱۷ هزار و ۵۶ تن انواع کالا به ارزش ۱۷ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال به فروش رسید. در این تالار ۶۵ هزار تن وکیوم باتوم، ۹۸ هزار و ۶۳۰ تن قیر، ۷۴ هزار و ۵۵۵ تن مواد پلیمری، ۳۳ هزار و ۳۱۸ تن مواد شیمیایی، ۳۱۰ تن عایق رطوبتی، ۴۲ هزار تن لوب کات و یک هزار و ۳۷۵ تن گوگرد معامله شد.

۱۳ کیلوگرم زعفران رشته‌ای نیز در تالار محصولات کشاورزی به فروش رسید. همچنین یک هزار و ۱۳۲ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران معامله شد.

 

منبع: مهر

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند