ارسال آب معدنی و کنسرو ماهی برای مناطق زلزله‌زده

سخنگوی اتاق اصناف گفت: از سوی اتاق اصناف کشور هماهنگی‌هایی انجام شده تا مقادیری آب معدنی و کنسرو ماهی امروز از تهران به استان‌های زلزله‌زده ارسال شود.

ارسال آب معدنی و کنسرو ماهی برای مناطق زلزله‌زده

مجتبی صفایی اظهار کرد: متاسفانه عمق فاجعه بیش از حد تصور است و بخش‌هایی از استان‌ کرمانشاه از جمله سرپل ذهاب آسیب جدی دیده و بسیاری از واحدهای مسکونی و صنفی آنها زیر آوار مانده‌اند. بر همین اساس دسترسی به مواد اولیه در این بخش‌ها سخت شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: البته در این مدت استان‌های همجوار اعلام آمادگی کرده و در برخی موارد کمک‌هایی در حال ارسال است. ما نیز در اتاق اصناف موضوع را پیگیری کرده‌ایم تا بتوانیم کمک‌ها را در اسرع وقت به شهرهای آسیب‌دیده برسانیم.

سخنگوی اتاق اصناف با تاکید بر این که در حال حاضر امدادرسانی به شهرهای آسیب‌دیده از مهم‌ترین اولویت‌ها به شمار می‌رود، گفت: با توجه به عمق زلزله، حتی آب شهرستان‌های اطراف هم گل‌آلود شده و اکنون اولویت اول ما ارسال کمک‌های فوری به این منطقه است.

صفایی ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه تعداد کشته‌ها بیش از ۵۰۰ نفر نشود، اظهار کرد: با توجه به بافت روستایی نقاط آسیب‌دیده نگران بالا رفتن آسیب‌ها هستیم، اما خوشبختانه بسیج و ارتش نیز وارد کار شده‌اند و از سوی بخش‌های مختلف از جمله هلال احمر خدمت‌‌رسانی خوبی انجام می‌شود.

وی با تاکید بر این که در حال حاضر ارسال مواد اولیه از جمله مهم‌ترین اولویت‌ها در کمک به شهرهای زلزله‌زده محسوب می‌شود، گفت: استان‌های همجوار از جمله همدان برای ارسال کمک‌های خود اعلام آمادگی کرده‌اند و استان‌های اصفهان نیز ۵۰۰۰ تخته پتو برای افراد حادثه‌دیده ارسال کرده است که امیدواریم هرچه زودتر این کمک‌ها به دست مردم برسد.

 

منبع: ایسنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید