کد خبر: 170464

۲۵ هزار خودرو در شهریور ماه سال گذشته اسقاط شد

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در شهریور ماه سال گذشته حدود ۲۵ هزار خودرو در کشور اسقاط شد.

۲۵ هزار خودرو در شهریور ماه سال گذشته اسقاط شد
سرویس جامعه -

مسعود تجریشی با اشاره به اینکه سالانه حدود یک میلیون خودرو در کشور تولید می‌شود، گفت: برای اینکه بتوان این میزان خودرو را تولید و در مقابل تعدادی خودروی فرسوده را از بازار مصرف خارج کرد، برنامه‌ریزان معتقدند که به ازای هر خودروی وارداتی باید ۵ خودرو اسقاط شود؛ همچنین به ازای هرخودرویی که بیش از ۸.۵ لیتر مصرف سوخت دارد، باید تعدادی خودرو از رده خارج شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: به دلیل اینکه اسقاط خودروی داخلی به نوعی با واردات خودرو گره خورده است، در حال حاضر ثبت سفارش اتومبیل متوقف شده است؛ بنابراین چون خودرویی وارد نمی‌شود، پس اتومبیلی در داخل اسقاط نمی‌شود؛ از این رو چون ثبت سفارش قطع شده، برخی مشکلات در اسقاط خودروهای بی‌کیفیت به وجود آمده است.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست، با اشاره به اینکه مشخص نیست قطع ثبت سفارش‌ها تا چه زمانی ادامه دارد، تصریح کرد: در تاریخ معاصر کشور بیشترین خودروی اسقاطی در شهریور گذشته انجام شد، یعنی نزدیک به ۲۵ هزار خودرو اسقاطی داشتیم؛ اما در مهر ماه میزان اسقاطی‌ها به دلیل عدم ثبت سفارش‌ها کاهش پیدا کرد.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.