افتتاح دفتر نخستین کارگزار ایرانی در انگلیس /پای بورس تهران در لندن باز شد

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران، دفتر کارگزاری مهرآفرین را در لندن پایتخت انگلیس افتتاح کرد.  دفتر شرکت کارگزاری مهرآفرین در لندن با حضور حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس تهران، امیر هامونی مدیرعامل فرابورس و به همراه جمعی از مدیران بازار پولی و مالی در لندن افتتاح شد.  شاهین چراغی رییس هیات مدیره کارگزاری مهرآفرین

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران، دفتر کارگزاری مهرآفرین را در لندن پایتخت انگلیس افتتاح کرد.

 دفتر شرکت کارگزاری مهرآفرین در لندن با حضور حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس تهران، امیر هامونی مدیرعامل فرابورس و به همراه جمعی از مدیران بازار پولی و مالی در لندن افتتاح شد.

 شاهین چراغی رییس هیات مدیره کارگزاری مهرآفرین در این خصوص، گفت: پس از توفیقات دولت در مذاکرات ژنو و سفر هیات های مختلف اقتصادی از کشورهای مختلف و با توجه به پتانسیل بازار سرمایه ایران برای سرمایه گذاران خارجی و لزوم تسهیل دسترسی سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه ایران و موقعیت مناسب لندن به عنوان مرکز مالی جهان نخستین دفتر کارگزاری ایرانی در لندن افتتاح شد.

وی تصریح کرد: این دفتر پس از اخذ مجوزهای لازم و قانونی فعالیت در انگلستان و اخذ مجوزهای لازم از بورس ایران به طور رسمی افتتاح شد.

چراغی افزود: علاوه بر تسهیل دسترسی سرمایه گذاران خارجی با دفتر لندن، این دفتر جهت افزایش دانش و تجربه مالی مدیران و کارشناسان کشور شروع به برنامه ریزی دوره و کارگاه های آموزشی با بورس ها و موسسات مالی در لندن کرده و ثبت نام در این دوره ها بزودی برای علاقه مندان شروع می شود.

کارگزاری مهرآفرین با مشارکت تامین سرمایه امین و گروه مالی ملت توانسته است پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت پردازش اطلاعات مالی نوآوران امین را برای استفاده سرمایه گذاران داخلی و خارجی که نیازمند پردازش اطلاعات مالی هستند، راه اندازی کند.

چراغی افزود: با توجه به نیاز سرمایه گذاران خارجی به اطلاعات بازار سرمایه ایران خوشبختانه با همکاری و مشارکت تامین سرمایه امین وگروه مالی ملت پس از تقریبا شش سال کار مداوم این شرکت فعالیت خود را آغاز کرد که مدیران، کارشناسان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی می توانند از خدمات این پردازشگر به زبان فارسی و انگلیسی به صورت آنلاین استفاده کننند.

در افتتاح دفتر مهرآفرین تعدادی از سرمایه گذاران آلمانی و انگلیسی و همچنین ایرانیان کارآفرین و موفق مقیم لندن حضور داشتند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند