افتتاح قطار برقی تهران-مشهد طی دو ماه آینده

افتتاح قطار برقی تهران-مشهد طی دو ماه آینده

قائم‌مقام شرکت راه‌آهن از نهایی شدن قطار برقی تهران–مشهد خبر داد و گفت: تا دو ماه آینده این قطار راه‌اندازی می‌شود.

حسین عاشوری قائم مقام شرکت راه‌آهن با بیان اینکه قطار برقی تهران-مشهد مراحل نهایی را طی می‌کند، گفت: پیش‌بینی می‌شود با نهایی شدن مذاکرات با کشور‌های خارجی ظرف یکی دو ماه آینده این قطار راه‌اندازی شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: خوشبختانه به دلیل آنکه مذاکرات ما در سطح بالا انجام شده و در مراحل نهایی خود قرار دارد، بنابر این برجام تاثیری بر روی آن نخواهد گذاشت.

آغاز ترانزیت بار در مسیر ریلی آستارا

قائم‌مقام شرکت راه‌آهن درباره ایستگاه راه‌آهن رشت به آستارا گفت: ایستگاه آستارا چند ماه پیش افتتاح و هم‌اکنون بار از کشور‌های روسیه و آذربایجان وارد کشور می‌شود که بخشی از آنها برای کالا‌های وارداتی و بخشی به عنوان کالا‌های ترانزیتی برای کشور‌های نخجوان و اعراب ارسال می‌شود.

عاشوری درباره برنامه آینده راه آهن در این مسیر ریلی گفت: با راه‌اندازی هرچه سریع‌تر مسیر ریلی قزوین – رشت می‌توانیم حمل‌ونقل ترکیبی را در این بخش فعال و برای تبادل کالا‌هایی که از خلیج فارس به سمت آستارا و در ادامه به سمت آذربایجان، گرجستان و روسیه می‌روند اقدامات لازم را انجام دهیم.

قائم‌مقام شرکت راه‌آهن در پایان گفت: دولت پروژه ریلی رشت – آستارا را به راه‌آهن واگذار کرده و هم‌اکنون شرکت راه‌آهن برای تأمین مالی این پروژه با کشور آذربایجان وارد مذاکره شده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند