افتتاح ۳۰۰۰ مسکن مهر پردیس در هفته دولت

افتتاح ۳۰۰۰ مسکن مهر پردیس در هفته دولت

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید خبر داد: بیش از ۳۰۰۰ واحد مسکن مهر را در فازهای ۱۱، ۵ و ۸ شهر جدید پردیس آماده کرده‌ایم که تا هفته دولت افتتاح خواهیم کرد.

محسن نریمان اظهار کرد: پیرو افتتاح‌هایی که به طور مرتب در ماه‌های اخیر داشتیم بیش از ۳۰۰۰ واحد مسکن مهر را در فازهای ۱۱، ۵ و ۸ شهر جدید پردیس آماده کرده‌ایم که تا هفته دولت به افتتاح آنها اقدام می‌کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی علت تعویق بهره‌برداری تونل «سلام» را همزمانی با زمان تحلیف ریاست‌جمهوری عنوان و تصریح کرد: در روزهای آینده بهره‌برداری تونل سلام را خواهیم داشت که کار بسیار باارزشی است و برای تسهیل ارتباطات ساکنان مسکن مهر با شهر تهران انجام شده است. این تونل هم‌اکنون آماده افتتاح است اما منتظر زمان مناسبی هستیم. قرار بود همین روزها افتتاح کنیم که با تحلیف ریاست جمهوری همزمان شد و ترجیح دادیم که در هفته‌های دیگر انجام شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص مشکل دفترچه اقساط مسکن مهر پردیس هم گفت: دفترچه اقساط مشکلی ندارد. بخشی از زمین‌های ما معارض دارد و بخشی از طلب‌ها و پرداخت‌ها دچار مشکل است. نیازمند این هستیم تا هماهنگی بیشتری با بانک مسکن داشته باشیم، مقداری هم مسائل حقوقی را حل کنیم.

به گفته نریمان، بخشی از دفترچه اقساط که مربوط به شرکت عمران است حل می شود. این واگذاری‌هایی نیز که هر ماهه در حال انجام است، مشکل دفترچه اقساط ندارد و در این خصوص مقداری به تعامل بیشتر با بانک مسکن نیاز داریم که این مسئله صورت گرفته و مرتبا مشکل بعضی بخش‌ها حل می‌شود. وقتی واگذاری صورت می‌گیرد یعنی مشکلات برطرف شده و به دفترچه اقساط رسیده که ما اقدام به افتتاح می‌کنیم.

وی همچنین درباره زمان کلنگ‌زنی مترو پردیس گفت: فاز مطالعاتی مترو پردیس در حال انجام است و تلاش می‌کنیم این طرح را به اجرا برسانیم که البته باید فاز مطالعاتی توسط مشاور به اتمام برسد. در نظر داریم طرح مترو پردیس حتما با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شود و متقاضی هم داریم. به محض اینکه مطالعات به پایان رسید برای بخش خصوصی فراخوان می‌گذاریم که یا مشارکت کنیم یا از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی کار را پیش خواهیم ببریم.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند