افتتاح ۶۵۰ واحد مسکن مهر پردیس

افتتاح ۶۵۰ واحد مسکن مهر پردیس

امروز با حضور مسئولان شرکت عمران شهرهای جدید و قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی ۶۵۰ واحد مسکن مهر در محله مهران فاز ۵ افتتاح شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز ۶۵۰ واحد مسکن مهر شهر جدید پردیس واقع در فاز ۵، محله مهران مورد بهره‌برداری قرار گرفت که نوید این مسئله را داد زیرساخت‌ها و خدمات زیربنایی این فاز تکمیل شده و در آینده نزدیک شاهد افتتاح‌های دیگر در فاز ۵ خواهیم بود.

همچنین مدیرعامل شهرهای جدید خبر داد در هفته دولت تعداد زیادی از طرح های روبنایی از جمله مدرسه، مسجد، فضای سبز بهره‌برداری می‌شود و همچنین در آینده شاهد افتتاح چند هزار واحد در فازهای مختلف شهر جدید پردیس خواهیم بود.

محسن نریمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از اسفندماه ۱۳۹۵ به بعد می‌بینید که این چهارمین افتتاح مسکن مهر در پردیس است که تاکنون بیش از ۱۸ هزار واحد را در شهر جدید پردیس افتتاح کرده‌ایم. همین چند وقت اخیر پنج هزار و ۸۰۰ واحد را تحویل داده‌ایم که سرپناه ۲۰ هزار نفر است.

وی با بیان اینکه واحدهای آماده شده امروز از کیفیت مناسبی برخوردار است، گفت: در این واحدها خدمات و زیرساخت‌ها نیز فراهم است. موضوعی که در افتتاح‌های اخیر در فازهای مختلف پردیس تداعی می‌شود، این است که توانستیم مهم‌ترین مسئله که مشکل زیرساخت بود، از جمله انتقال برق، تامین آب، شبکه‌های فاضلاب، راه‌های ارتباطی و … را تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اعلام این خبر که در هفته دولت تعداد زیادی طرح‌های روبنایی از جمله مدرسه، مسجد، فضای سبز و… را در شهر جدید پردیس افتتاح می‌کنیم، تصریح کرد: ۴۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس را به مرحله نازک کاری رسانده‌ایم که شاید اگر دیگران بودند، در همین مرحله تحویل می‌دادند ولی ما این کار را نمی‌کنیم. زیرا تا زمانی که زیرساخت‌ها و روبناها را آماده نکنیم واحدها را تحویل نمی‌دهیم.

نریمان با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از ۱۸ هزار واحد مسکن مهر پردیس را تحویل داده‌ایم، گفت: از خبرنگاران عزیزی که اینجا حضور دارند، دعوت می‌کنیم ماه بعد در محله‌ای دیگر شاهد افتتاح و اسکان متقاضیان در محله دیگر باشند. کارهای ما هم نمایشی نیست. بعضی‌ها می‌گفتند شاید برای انتخابات داریم افتتاح می‌کنیم اما الان که دیگر انتخابات نیست.

وی به هشت کیلومتر دیوار حائل در محله مهران اشاره و خاطرنشان کرد: فقط در همین محله امروز بیش از هشت کیلومتر دیوار حائل کشیده‌ایم که حدود نصف مسیر تهران- پردیس را شامل می‌شود. این در حالی است که باید به دور پردیس بیش از ۱۰۰ کیلومتر دیوار حائل ایجاد کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید توپوگرافی سخت و خشن پردیس را مهم‌ترین مانع در اجرای پروژه‌ها دانست و گفت: شاید در گذشته مطالعه دقیقی برای تعریف پروژه پردیس صورت نگرفته ولی ما تهدیدها را با مطالعات با فرصت تبدیل می‌کنیم و محیط را برای مردم قابل زیست می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار کرد: شهر پردیس از نظر هوای پاک وضعیت مناسبی دارد. به همین دلیل اقبال بسیاری از تهرانی‌ها این است که در این منطقه زندگی کنند. با ایجاد امکانات جمعی و اجرای طرح‌های خدماتی وظیفه داریم زمینه‌های زیست مناسب را برای متقاضیان مسکن مهر فراهم کنیم.

نریمان ادامه داد: فقط در مسکن مهر شهر پردیس در آینده نزدیک حدود ۴۰۰ هزار نفر ساکن می‌شوند و به زودی شهر پردیس به یک کلانشهر تبدیل خواهد شد.

همچنین قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در حاشیه افتتاح ۶۵۰ واحد مسکن مهر پردیس در خصوص مشکل فروش اقساطی گفت: در حال پیگیری موضوع با بانک‌های عامل هستیم. من بعد از این مراسم به بانک مسکن می‌روم و در آنجا این مسئله را مطرح می‌کنم که امیدوارم تعدیل شود. اگر احیانا نتوانستیم به نتیجه خوبی برسیم، تاکید داریم که حتما واحدها را تحویل دهیم زیرا مردم نباید بعد از این همه مدت منتظر بمانند.

احمد اصغری مهرآبادی تاکید کرد: مسئله فروش اقساطی هم به نفع بانک است هم به نفع مردم چرا که بانک زودتر به منابع خود می‌رسد و از این جهت به نفع مردم است که تحت فشار سود بیشتر قرار نمی‌گیرند.

وی با بیان اینکه مسکن مهر شهر جدید پردیس انصافا فعال است، گفت: قولی که دوستان شرکت عمران داده‌اند این است که هر ماه یک افتتاح را در پردیس داشته باشیم.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر همچنین درباره توضیح مسکن مهر در سایر شهرها نیز گفت: مسکن مهر از نظر افتتاح هیچ مشکلی ندارد زیرا با تصمیمی که دولت گرفت و سقف تسهیلات را از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان افزایش داد، به آورده مردم کمک شد و پروژه‌ها را فعال کرد.

مهرآبادی افزود: در خصوص آماده‌سازی و زیرساخت‌ها، شرکت عمران شهرهای جدید از محل فروش اراضی مساعدت کرده است. اینجا از نظر عوارضی که دارد بیشترین هزینه برای آماده‌سازی شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ میلیون تومان برای هر واحد هزینه عوارض پرداخت شده است، گفت: عمده این مبلغ را دولت پرداخت کرده در حالی که دولت هیچ گونه وظیفه قانونی در این زمینه ندارد. در قانون ساماندهی اوایل کار قرار بر این بود که یک میلیون تومان از محل آورده متقاضیان و یک میلیون تومان از محل تسهیلات متقاضیان برای عوارض پرداخت شود.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ادامه داد: به لحاظ راه‌های دسترسی، دیوار حائل، تونل و… هزینه‌های بسیاری به دولت تحمیل شده که دولت همه آنها را تقبل کرده است. زیرا وظیفه ما این است به مردم عزیز که پشتیبان نظام هستند، کمک کنیم.

مهرآبادی تصریح کرد: سال گذشته ۸۸۰ میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی از اسناد خزانه اسلامی پرداخت شد که ۲۰۰ میلیارد تومان در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت و ما کل این مبلغ را به شهرهای جدید اختصاص دادیم. از محل یارانه هم کمک کردیم.

وی با اشاره به تاکید رئیس‌جمهور مبنی بر اتمام پروژه مسکن مهر تا پایان سال جاری گفت: از نظر ساخت، پروژه به اتمام رسیده است. پردیس مقداری دیر شروع شده بود اما اغلب شهرهای دیگر رو به اتمام است و انشاءالله پردیس هم تکمیل می‌شود.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر اظهار کرد: هم‌اکنون حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر را تحویل داده‌ایم و برای تحویل سایر واحدها از کلیه دستگاه‌ها من‌جمله سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی تقاضای مساعدت داریم. زیرا واحدها باید مفاساحساب از بیمه بیاورند و به شهرداری بدهند تا پایان کار بگیرند. اگر پایان کار نگیرند فروش اقساطی با مشکل مواجه می‌شود اما اگر پایان کار انجام شود، بحث فروش اقساطی به سفته نیز قابل حل است.

در ابتدای این مراسم نیز مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس اظهار کرد: افتتاح امروز حاصل تلاش شبانه‌روزی پیمانکاران است. موضوع افتتاح امروز نوید این را می‌دهد که دو هزار و ۵۴۲ واحد در ۵۲ بلوک آماده شده و بحث زیرسازی این تعداد تکمیل شده است.

مهرآبادی اظهار کرد: امروز ۴۸ هزار متر آسفالت، ۱۱ هزار متر پیاده‌رو، شبکه‌های آب و برق انجام گرفته که صعوبت بسیاری داشت.

وی همچنین خبر داد: در فاز ۹ جدید و قدیم و تونل کارها در حال انجام است. بلوک به بلوک در آینده نزدیک واحدهای مسکن مهر را تحویل می‌دهیم زیرا نگران انشعابات نیستیم.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند