رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با تجارت‌نیوز:

کاهش 40 درصدی خرید گوشت قرمز / مصرف گوشت مناطق مرفه بالا رفت

کاهش 40 درصدی خرید گوشت قرمز / مصرف گوشت مناطق مرفه بالا رفت

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی می‌گوید:فعلا نه قیمت گوشت قیمت بالا رفته و نه نگرانی جدی‌ای درباره افت کاهش تولید دام وجود دارد. اما دلیل این مساله، کاهش ۴۰ درصدی تقاضا برای خرید گوشت قرمز است. به عبارتی کاهش تقاضا سبب شده که فعلا قیمت گوشت تغییر نکند و نگرانی درباره تولید گوشت قرمز وجود نداشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اعلام مرکز آمار، تولید گوشت قرمز در مردادماه، ۳۷.۱ هزار تن بوده که نسبت به ماه مشابه سال گذشته رشد ۴۱ درصدی را تجربه کرده است. از طرفی کاهش 40 درصدی تقاضای مردم باعث شده که قیمت گوشت نسبت به سال گذشته چندان گران نشود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی می‌گوید مصرف گوشت در برخی از مناطق اعیان‌نشین تهران به شدت افزایش یافته است؛ این در حالی است که در برخی از مناطق نیز مصرف این کالا کاهش چشم‌گیری داشته است.

علی اصغر ملکی درباره تاثیر بحران خوراک دام در افزایش قیمت گوشت به تجارت‌نیوز گفت: بحران خوراک دام در شش ماه نخست سال تاثیری در افزایش قیمت گوشت گوسفند نداشته است؛ چرا که به دلیل کاهش سطح درآمدها تقاضای مردم برای خرید گوشت 40 درصد افت کرده است. در این شرایط فعلا اقشار مرفه جامعه مصرف گوشت‌شان بالا است.

ملکی افزود: از طرفی ذبح دام در ایام محرم و عید قربان کاهش یافت؛ فعلا نگرانی‌ای برای کاهش دام در کشور وجود ندارد. توصیه ما به مردم این است که در شرایط کرونا مراقب قاچاق گوسفندان ایرانی باشند؛ ممکن است در نیمه دوم سال به دلیل قاچاق گوسفند به سایر مرزها با بحران کمبود دام و افزایش قیمت گوشت مواجه شویم.

او با اشاره به قیمت گوشت گوسفندی اظهار کرد: فعلا بازار گوشت آرام و بدون تلاطم است. اکنون قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی بدون دنبه بین 100 تا 105 هزار تومان فروخته می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند