نفت دوباره گران شد!

افزایش قیمت نفت

قیمت نفت ۱ دلار در اولین ساعات معاملات در روز دوشنبه به دنبال افزایش نگرانی در مورد بالا رفتن تعداد موارد ابتلا به کرونا در چین و دورنمای وضع دوباره قرنطینه‌ها و درنتیجه پایین آمدن تقاضا برای سوخت در بزرگ‌ترین واردکننده نفت دنیا تا زیر ۱۰۰ کاهش یافت، اما توانست این کاهش قیمت را جبران کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با وجود سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان که با هدف کاهش قیمت نفت انجام شد قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷۳ سنت معادل ۰.۷۲ درصد افزایش به ۱۰۱ دلار و ۸۹ سنت رسید.

ایبنا به نقل از رویترز نوشت: قیمت نفت ۱ دلار در اولین ساعات معاملات در روز دوشنبه به دنبال افزایش نگرانی در مورد بالا رفتن تعداد موارد ابتلا به کرونا در چین و دورنمای وضع دوباره قرنطینه‌ها و درنتیجه پایین آمدن تقاضا برای سوخت در بزرگ‌ترین واردکننده نفت دنیا تا زیر ۱۰۰ کاهش یافت، اما توانست این کاهش قیمت را جبران کند.

به گزارش رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷۳ سنت معادل ۰.۷۲ درصد افزایش به ۱۰۱ دلار و ۸۹ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۳۸ سنت معادل ۰.۳۹ درصد افزایش ۹۷ دلار و ۹۷ سنت معامله می‌شود.

چین به‌عنوان دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت دنیا ۶۹۱ مورد جدید ابتلا به کرونا در روز شنبه گزارش داد که نسبت به ۵۴۷ مورد روز قبل‌از آن افزایش داشت.

استفان اینس، از تحلیلگران مؤسسه مدیریت سرمایه اس‌پی‌آی گفت:«نفت هفته جاری را با قیمت پایین‌تری آغاز کرده چون بازار تحت تاثیر افزایش موارد ابتلا به کرونا در چین قرار دارد و منتظر ازسرگیری جریان گاز روسیه به اروپا از خط لوله نورد استریم ۱ است».

خط لوله نورد استریم ۱ که بزرگ‌ترین سیستم انتقال گاز طبیعی روسیه به آلمان است از یازدهم ژوئیه به مدت ۱۰ روز به‌خاطر تعمیرات و نگهداری تعطیل شده‌است. دولت‌ها، بازارها و شرکت‌های انرژی نگران طولانی‌تر شدن این تعطیلی به‌خاطر جنگ اوکراین هستند.

قطع جریان گاز از این خط لوله ضربه سختی به آلمان به‌عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا می‌زند که خطر رکود اقتصادی را افزایش خواهد داد.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در سفر به عربستان نتوانست قول افزایش تولید را از این کشور بگیرد. این خبر قیمت نفت را در روز جمعه بالا برده بود.

بایدن از تولیدکنندگان نفت خلیج‌فارس می‌خواهد تولید خود را برای کمک به مهار روند افزایش قیمت نفت و پایین آوردن تورم افزایش دهند.

اجلاس آینده ائتلاف اوپک پلاس که در سوم ماه اوت تشکیل می‌شود، بسیار بااهمیت است چون قرارداد تولید این ائتلاف در ماه سپتامبر پایان می‌یابد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند