موضوعات داغ:

امروز در بازار طلا و سکه چه گذشت؟ / قیمت طلا و دلار امروز 98/12/27

امروز در بازار طلا و سکه چه گذشت؟ / قیمت طلا و دلار امروز 98/12/27

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف کاهش بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به شش میلیون و 44 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در پی ریزش بازار سهام آمریکا و هجوم سرمایه‌گذاران برای تهیه نقدینگی و پوشش ضرر در بازارهای دیگر در بحبوحه نگرانی‌ها از تاثیر اقتصادی اپیدمی کرونا، در معاملات روز سه‌شنبه کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بازار سهام وال‌استریت روز دوشنبه پس از اینکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا هشدار داد اختلالات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا ممکن است تا تابستان ادامه پیدا کند با بزرگترین سقوط خود از سال ۱۹۸۷ روبرو شد. بازارهای سهام آسیا هم روز سه‌شنبه سقوط وال استریت را دنبال کرده و قرمزپوش شدند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، موج تدابیر محرک مالی بانک‌های مرکزی و سران گروه هفت که با هدف اقدامات لازم به منظور تضمین واکنش جهانی هماهنگ انجام می‌گیرد، موفق نشد نگرانی‌های سرمایه‌گذاران نسبت به آسیب‌های اقتصادی شیوع کرونا را تخفیف دهد.

بانک مرکزی آمریکا با هدف کاستن از تنش‌ها در بازارهای مالی، روز یکشنبه نرخ‌های بهره را برای دومین بار در ماه میلادی جاری به صورت اضطراری کاهش داد و اعلام کرد برنامه خرید اوراق قرضه حداقل به ارزش ۷۰۰ میلیارد دلار را در هفته‌های آینده آغاز خواهد کرد.

دانیل هاینس، استراتژیست کالا در گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشت: فلزات ارزشمند در موج فروش سنگین بازارها گرفتار شده‌اند. بازارهای سهام آمریکا با سقوط شدید دیگری روبرو شدند که نشان داد اعتماد سرمایه‌گذاران به توانایی دولت و بانک‌های مرکزی برای مقابله با اثرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا از بین رفته است.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور حداکثر ۱.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴۹۷ دلار و ۴۹ سنت رسید. قیمتها ۱۲ درصد از یک هفته پیش کاهش پیدا کرده‌اند و بزرگترین کاهش را از سال ۱۹۸۳ داشته‌اند.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۱.۱ درصد افزایش، به ۱۵۰۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری پس از ریزش ۱۲ درصدی در روز دوشنبه، امروز ۱.۴ درصد رشد کرد.

هر اونس پلاتین پس از ریزش ۱۲ درصدی در روز گذشته، سه درصد رشد کرد و هر اونس پالادیم ۱.۱ درصد افزایش داشت.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز سه‌شنبه 27 اسفند ساعت 19 با 94 تومان افزایش نسبت به روز گذشته، 15,749 تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، 15 هزار و 750 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 14 هزار و 900 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز سه‌شنبه 27 اسفند ساعت 19 با 99 تومان افزایش نسبت به روز قبل، 17,449 تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 17 هزار و 450 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 16 هزار و 800 تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 19، قیمت سکه تمام طرح قدیم پنج میلیون و 900 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید شش میلیون و 44 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، 607 هزار و 900 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 3 میلیون و 50 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و 750 هزار تومان و 980 هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند