ایدرو با همکاری استرالیا خودرو برقی می‌سازد

ایدرو با همکاری استرالیا خودرو برقی می‌سازد

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران توافقنامه همکاری با شرکت آواس گروپ استرالیا برای تولید موتور­سیکلت و خودرو برقی امضاء کرد.

براساس این توافقنامه طرف استرالیایی متعهد شد علاوه بر انتقال فناوری، ‌نسبت به سرمایه‌­گذاری یکصد میلیون یورویی درزمینه ساخت خودرو و موتورسیکلت و نیز سایر وسائل برقی با همکاری ایدرو اقدام کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته عراقچی مدیر امور بین‌الملل ایدرو، گروه آواس، ایران را به عنوان مرکز منطقه‌ای غرب آسیا، ‌آسیای مرکزی و روسیه، برای ساخت و صادرات وسایل نقلیه و خودروهای برقی برگزیده است.

عراقچی با اشاره به نقش توسعه‌ای ایدرو اظهار داشت: آواس گروپ متعهد به ایجاد مرکز تحقیق و توسعه در ایران شده و همکاری‌های این شرکت در سایر شرکت‌های منطقه با نظارت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران انجام خواهد شد.

فعالیت آواس گروپ به طور عمده تحقیق و توسعه، ‌تولید و فروش باتری‌های شارژی، ‌وسایل نقلیه الکتریکی و تولیدات مرتبط با قیمت مناسب و فناوری روزآمد در این حوزه است.

این توافقنامه را بهزاد اعتمادی معاون حمل‌ونقل و سید علی عراقچی مدیر امور بین‌­الملل ایدرو به نمایندگی از طرف ایرانی و کریس کاکس مدیر بازرگانی آواس گروپ استرالیا امضا کرده‌اند.

 

منبع: ایدرو

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند