تجارت‌نیوز بررسی کرد:

در شهریور ماه بازدهی کدام بازارها بیشتر است؟

در شهریور ماه بازدهی کدام بازارها بیشتر است؟
آمارها نشان می‌دهد در شهریور ماه سه سال اخیر با وجود نوسان‌ در بازارهای مالی، بازدهی بازارهای سهام، طلا و دلار روند رو به بهبودی را طی کرده‌اند به طوری که، در سال 1396 هر سه بازار دارای بازدهی مثبت بودند.

دهه اول شهریور ماه گذشت، کدام بازار‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند در این ماه عملکرد بهتری از خود نشان دهند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق آمارهای شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز تهران بازار سهام در شهریور ماه سه سال اخیر نوسان داشته است.

بازار سهام در شهریور ماه سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ به ترتیب با کاهش پنج و دو درصدی شاخص کل بورس اوراق بهادار و در شهریور ماه سال ۱۳۹۶ با افزایش چهار درصدی همراه بوده است.

طی شهریور ماه سه سال اخیر شاخص کل بازار سهام در شهریور ماه سال ۱۳۹۶ بیشترین افزایش را داشته است، به طوری که شاخص کل بورس با چهار درصد افزایش از ۸۲٫۵ هزار واحد در اوایل شهریور ماه به ۸۵٫۸ هزار واحد در اواخر شهریور ماه رسیده است.

بازار طلا نیز در شهریور ماه سه سال اخیر دارای نوسان بوده، به طوری که قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در شهریور ماه سال‌ ۱۳۹۴ با دو درصد کاهش از ۹۵٫۸ هزار تومان به ۹۳٫۵ هزار تومان رسیده است.

قیمت طلای ۱۸ عیار در شهریور ماه سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ به ترتیب ۰٫۱ و ۰٫۶ درصد افزایش داشته است.

همچنین بازار دلار در شهریور ماه سه سال اخیر با رشدی حدود یک درصد همراه بوده است. قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد در شهریور ماه سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶ به ترتیب با یک درصد، ۰٫۳ درصد و ۱٫۵ درصد افزایش همراه بوده است.

در شهریور ماه سه سال اخیر بازدهی بازارهای بورس اوراق بهادار، طلا و دلار روند رو به بهبودی را طی کرده‌اند به طوری که، در سال ۱۳۹۶ هر سه بازار دارای بازدهی مثبت بودند؛ آیا این روند رو به بهبود به شهریور ماه سال ۱۳۹۷ نیز منتقل می‌شود؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند