تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

وضعیت بازارهای مالی در سومین هفته آذر / سکه؛ پیشتاز افزایش قیمت

وضعیت بازارهای مالی در سومین هفته آذر / سکه؛ پیشتاز افزایش قیمت

ظاهرا هفته سوم آذرماه دومین هفته رشد متوالی و دسته‌جمعی چهار بازار سکه، بورس، دلار و طلا بوده است. در میان این چهار بازار سکه پیشتاز است و بورس و دلار شانه‌ به شانه هم حرکت کرده‌اند. طلا نیز با اختلاف کمی انتهای صف بازدهی قرار گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ظاهرا هفته سوم آذرماه دومین هفته رشد متوالی چهار بازار سکه، بورس، دلار و طلا بوده است.  در میان این چهار بازار، سکه پیشتاز است و بورس و دلار شانه‌ به شانه هم رشد کرده‌اند. طلا نیز با اختلاف کمی انتهای صف بازدهی قرار گرفته است.

سکه

این هفته سکه با 6.2 درصد بازدهی پرچم‌دار رشد بازارها بوده است.

هر سکه بهار آزادی انتهای هفته گذشته 11 میلیون و 200 هزار تومان قیمت داشت. در طول سومین هفته آذرماه توانست با 698 هزار تومان رشد به قیمت 11 میلیون و  898 هزار تومان برسد.

دلار

دلار که هفته گذشته در رشد قیمت از رقیبانش عقب مانده بود این هفته به لطف رشد کمتر رقبایش خود را به آنها رساند.

نرخ هر اسکناس آمریکایی پنج‌شنبه هفته گذشته 25  هزار و 468 تومان در صرافی ملی بود. در پایان هفته جاری هر دلار به 26 هزار و 65 تومان رسید.

بر این اساس دلار آمریکا با 597 تومان افزایش قیمت، 2.3 درصد بازدهی در هفته سوم آخرین ماه پاییز ثبت کرد.

بورس

بورس این بار در لیست بازدهی‌ بازارهای مالی درست شانه به شانه دلار قرار گرفته است.

بازار سهام هفته گذشته را در سطح یک میلیون و 470 هزار 980.20 واحد به پایان رساند اما تا پایان این هفته به سطح یک میلیون و یک میلیون و 506 هزار 274.60 واحد رسید.

با این حساب شاخص بورس با رشدی 35 هزار 294.5 واحدی، 2.3 درصد بازدهی مثبت از خود بر جای گذاشت.

طلا

طلا 18 عیار که هفته گذشته با رشدی 7.8 درصدی پرچم‌دار بازدهی مثبت میان بازارها بود این هفته کمترین بازدهی را داشته است. این فلز گرانبها در هفته سوم آذرماه با افزایشی 24 هزار تومانی، 2.1 درصد بازدهی داشت.

قیمت طلا پایان هفته گذشته به یک میلیون و 128 هزارتومان برای هر گرم رسیده بود. در پایان هفته جاری اما این فلز توانست قیمت یک میلیون و 152 هزار تومان را به خود ببیند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند