کارنامه بازار سرمایه در روز 21 فروردین ماه سال 1398

بازدهی ۲ درصدی بورس در یک روز

بازدهی ۲ درصدی بورس در یک روز

شاخص در ادامه روند رو به رشد از ابتدای هفته، همچنان در حال افزایش بوده و به نظر می‌رسد طی روهای آینده شاهد قرار گرفتن شاخص کل بورس در سطح ۲۰۰ هزار واحد باشیم. شاخص کل بورس در پایان جریان معاملات امروز با رشد بیش از ۳۵۰۰ واحدی معادل ۱٫۸ درصد همراه شد و در آستانه ۱۹۴ هزار واحدی سطح قرار گرفت.

شاخص در ادامه روند رو به رشد از ابتدای هفته جاری، همچنان در حال افزایش بوده و به نظر می‌رسد طی روهای آینده شاهد قرار گرفتن شاخص کل بورس در سطح ۲۰۰ هزار واحد باشیم.

شاخص کل بورس در پایان جریان معاملات امروز با رشد بیش از ۳۵۰۰ واحدی معادل ۱٫۸ درصد همراه شد و در سطح ۱۹۳ هزار و ۹۷۸ واحد قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در طول جریان معاملات امروز، ۲۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۸، بیش از ۲۷۳ هزار معامله به ارزش هزار و ۱۷۹ میلیارد تومان انجام شد و ارزش بازار سهام تا سطح ۷۴۱ هزار میلیارد تومان ارتقا یافت.

برترین گروه‌های صنعتی امروز، گروه‌های فلزات اساسی و سیمان بودند که بیشترین ارزش معاملات امروز را در اختیار داشتند. گروه فلزات اساسی با سقبت گرفتن از گروه‌های دیگر با معاملاتی به ارزش ۱۸۰ میلیارد تومان در صدر لیست قرار گرفت.

پربازده‌ترین گروه‌های صنعتی در بازار امروز بورس، گروه سیمان، زراعت و قند و شکر بودند.

بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای فولاد، فملی و فخوز و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای پرداخت، حفارس و بترانس بر شاخص کل و ارزش بازار سهام امروز داشتند.

همچنین در میان نمادهای بورسی بیشترین تقاضا معادل ۲۱٫۲ میلیارد تومان متعلق به نماد سفارس و بیشترین عرضه نیز با ۱٫۶۴ میلیارد تومان مربوط به نماد کیان بود.

کوتاه از فرابورس

شاخص کل بازار فرابورس در پایان معاملات امروز با رشد ۴۰ واحدی مواجه شد و در سطح ۲۴۷۰ واحد قرار گرفت.

در طول جریان معاملات امروز بازار فرابورس، بیش از ۱۷۳ هزار معامله به ارزش ۵۸۸ میلیارد تومان انجام شد و ارزش بازار اول و دوم فرابورس تا سطح ۱۴۴ هزار میلیارد تومان ارتقا یافت.

بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای کگهر و میدکو بر شاخص کل و ارزش بازار فرابورس امروز داشتند.

قیمت جهانی فلزات

قیمت‌ جهانی فلزات از جمله عوامل مهم موثر بر بازار سهام بوده که همواره مورد توجه سهام‌داران است. تازه‌ترین تغییرات قیمت جهانی فلزات پایه تا زمان تنظیم این گزارش به شرح زیر است.

عنوان قیمت تغییر زمان
آلومینیوم ۱۸۷۸٫۷ %۰٫۰۱ ۲۱ فروردین ۹۸
سرب ۱۹۷۴٫۵ %۰٫۴۳- ۲۱ فروردین ۹۸
روی ۲۸۵۸ %۰٫۱۳ ۲۱ فروردین ۹۸
مس ۶۴۸۱ %۰٫۰۶- ۲۱ فروردین ۹۸
نیکل ۱۳۳۰۲٫۵ %۰٫۳- ۲۱ فروردین ۹۸
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند