کارنامه بازار سرمایه در روز 25 فروردین ماه سال 1398

بازدهی نیم درصدی بورس و عبور شاخص کل از سطح مقاومت

بازار سهام توانست امروز با بازدهی مثبت، رکورد تاریخی دیگری به ثبت برساند و با رشد بیش از 800 واحد معادل 0.45 درصد برای اولین بار در سطح 196 هزار واحد قرار بگیرد.
بازدهی نیم درصدی بورس و عبور شاخص کل از سطح مقاومت

بازار سهام توانست امروز با بازدهی مثبت، رکورد تاریخی دیگری به ثبت برساند و برای اولین بار در سطح ۱۹۶ هزار واحد قرار گیرد.

شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی بازار با افت بیش از ۱۰۰۰ واحد مواجه شده بود، کم کم با فروکش شدن هیجانات روند بهبود به خود گرفت و در نهایت با بازدهی مثبت شاخص به کار خود پایان داد. در پایان جریان معاملات امروز، شاخص کل با رشد بیش از ۸۰۰ واحد معادل ۰٫۴۵ درصد همراه شد و در سطح ۱۹۶ هزار و ۸۴ واحد قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در طول جریان معاملات امروز، ۲۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۸، بیش از ۲۶۷ هزار معامله به ارزش ۹۴۶ میلیارد تومان انجام شد و ارزش بازار سهام تا سطح ۷۵۱ هزار میلیارد تومان ارتقا یافت.

برترین گروه‌های صنعتی امروز، گروه‌های شیمیایی و خودرو بودند که بیشترین ارزش معاملات امروز را در اختیار داشتند. گروه شیمیایی با سقبت گرفتن از گروه‌های دیگر با معاملاتی به ارزش ۱۰۹ میلیارد تومان در صدر لیست قرار گرفت.

پربازده‌ترین گروه‌های صنعتی در بازار امروز بورس، گروه زغال‌سنگ و سایر معادن بودند.

بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای ومعادن، پارسان و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای فارس و فملی بر شاخص کل و ارزش بازار سهام امروز داشتند.

همچنین در میان نمادهای بورسی بیشترین تقاضا معادل ۸٫۵ میلیارد تومان متعلق به نماد رمپنا و بیشترین عرضه نیز با ۱٫۶ میلیارد تومان مربوط به نماد کیان بود.

کوتاه از فرابورس

شاخص کل بازار فرابورس در پایان معاملات امروز با افت ۲۱ واحدی مواجه شد و در سطح ۲۴۵۱ واحد قرار گرفت.

در طول جریان معاملات امروز بازار فرابورس، بیش از ۲۲۰ هزار معامله به ارزش ۴۸۵ میلیارد تومان انجام شد و ارزش بازار اول و دوم فرابورس تا سطح ۱۴۳ هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای کگهر و شراز و بیشترین تاصیر منفی را نمادهای دماوند و مارون بر شاخص کل و ارزش بازار فرابورس امروز داشتند.

قیمت جهانی فلزات

قیمت‌ جهانی فلزات از جمله عوامل مهم موثر بر بازار سهام بوده که همواره مورد توجه سهام‌داران است. تازه‌ترین تغییرات قیمت جهانی فلزات پایه تا زمان تنظیم این گزارش به شرح زیر است.

عنوان قیمت تغییر زمان
آلومینیوم ۱۸۶۳٫۷ ۲۵ فروردین ۹۸
سرب ۱۹۳۱ ۲۵ فروردین ۹۸
روی ۲۹۲۳٫۵ ۲۵ فروردین ۹۸
مس ۶۵۰۵٫۲ ۲۵ فروردین ۹۸
نیکل ۱۳۰۱۲٫۵ ۲۵ فروردین ۹۸
این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز