بانک مرکزی آفریقای جنوبی ارز رمزنگار را قانونمند می‌کند

بیت کوین+تجارت نیوز

بانک مرکزی آفریقای جنوبی واحد ویژه‌ای را برای رصد پیشرفت‌ها در حوزه ارز رمزنگار تاسیس می‌کند تا در آینده آن را قانونمند کند.

رزرو بانک آفریقای جنوبی که بانک مرکزی این کشور محسوب می‌شود، در حال ایجاد چارچوبی برای قانونمند کردن ارزهای رمزنگار از طریق راه اندازی واحدی ویژه به منظور رصد و بررسی پیشرفت‌ها در این حوزه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی آفریقای جنوبی در اطلاعیه ای اعلام کرد که اولین وظیفه این واحد، ایجاد اثبات مفهوم برای «دفتر حساب توزیع یافته شده» بر پایه تسویه حساب‌های بین بانکی است.

این اقدام بانک مرکزی آفریقای جنوبی به دنبال سرقت دارایی رمزنگار ۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر از شهروندان این کشور در شرکت «بیت‌کوین بی تی سی» آفریقای جنوبی اتخاذ شده است.

در حال حاضر، رسالت اصلی این واحد وضع مقررات در حوزه ارزهای رمزنگار نیست و باید به رصد و مطالعه گرایش و پیشرفت‌ها در حوزه ارز رمزنگار بپردازد که از این طریق می‌تواند در آینده بستر وضع قوانین را برای آن فراهم کند.

همچنین رئیس بانک مرکزی آفریقای جنوبی گفت: به سرعت قانونمند کردن ارزهای رمزنگار می‌تواند تاثیر منفی بر روی رشد و توسعه صنعت بگذارد؛ ضمن اینکه اگر قوانین با توجه به فناوری فعلی اتخاذ شوند و از آنجایی که فناوری فعلا در مرحله رشد قرار دارد، می‌تواند برای آن ریسک داشته باشد و همچنین در آینده نیازمند بروزرسانی با توجه به جدیدترین فناوری باشند.

 

منبع: بانک اینوویشن

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند