فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۷۵۷۳۷۱

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ایران در لیست ۲۰ کشور برتر جهان برای تبدیل به هاب ارز دیجیتال

ایران در لیست 20 کشور برتر جهان برای تبدیل به هاب ارز دیجیتال

پلتفرم Recap به تازگی لیست بیست کشور از لحاظ آمادگی برای تبدیل شدن به هاب ارز دیجیتال را منتشر کرده است.

به گزارش‌ تجارت‌نیوز ، با بررسی شاخص‌های کلیدی که در گزارش تحقیقاتی پلتفرم Recap انجام شده است، شهر لندن پایتخت انگلستان، به عنوان هاب ارز دیجیتال در جهان برگزیده شده است .

در این میان، کشور ایران با قرار گرفتن در لیست 20 کشور آماده از لحاظ تطابق با ارزهای دیجیتال، در رتبه ۱۷ قرار گرفته است .

شاخص‌های انتخاب شهر‌‌ها

بر اساس گزارش منتشر شده توسط پلتفرم Recap درباره وضعیت کشور‌ها از لحاظ آماده بودن برای پذیرایی از استارتاپ‌ها و کسب‌و‌کار‌های حوزه ارز دیجیتال، لندن به عنوان آماده‌ترین شهر جهان از این لحاظ برگزیده شده است .

مولفه‌هایی مانند وجود قوانین پیشرفته در حوزه دارایی‌های دیجیتال، وجود دستگاه‌های خودپرداز (ATM) رمزارزی، مالیات بر رمزارزها، مشاغل، شرکت‌ها و همایش‌های مرتبط با حوزه ارز دیجیتال، میزان رفاه کشور، میزان مالکیت ارز دیجیتال و میزان تخصیص بودجه برای تحقیق حوزه ارز دیجیتال، در ارزیابی شهر‌ها از لحاظ آمادگی دخیل بودند .

رتبه بندی هاب ارز دیجیتال شهرها

لیست بیست شهر جهان که بالاترین سطح آمادگی برای تبدیل شدن به هاب ارز دیجیتال را دارند (منبع: recap )

حمایت نخست وزیر انگلستان از ارز دیجیتال

نخست وزیر کشور انگلستان، ریشی سوناک که یکی از جوان‌ترین نخست‌ وزیران این کشور در صد سال اخیر است، دیدگاه مثبتی نسبت به صنعت ارزهای دیجیتال دارد . ریشی سوناک قصد دارد تا کشور انگلستان را از لحاظ سرویس‌های مالی، با تکنولوژی روز دنیا و نوآوری‌های جدید همراه کند .

بر اساس لیست منتشر شده، پایتخت انگلستان در رتبه اول و پایتخت امارات متحده عربی در رتبه دوم این لیست قرار دارند . شهر هنگ‌ کنگ که سال گذشته در صدر این جدول قرار داشت، با هفت پله سقوط در رتبه هفتم قرار گرفته است . شهر لندن با ۵۷ همایش رمزارزی، چهار دستگاه خودپرداز و ۲۱۷۳ فرد مشغول در حوزه ارز دیجیتال، در رتبه اول قرار گرفته است .

وضعیت ایران در لیست بیست کشور برتر

بر اساس جدولی که با جزئیات دقیقی شهر‌های هاب ارز دیجیتال را رتبه بندی کرده است، ایران پس از نیجریه، پایین‌ترین شاخص کیفیت زندگی را کسب کرده است .

در ایران رویدادی مرتبط با ارزهای دیجیتال ثبت نشده است، اما ۴۹ شرکت در این حوزه به ثبت رسیده‌اند و ۳۱۲ فرد مشاغل مربوط به این حوزه در حال فعالیت هستند .

بر اساس داده‌های این پلتفرم تحقیقاتی، حدود ۵ . ۴۴ درصد از تولید ناخالص داخلی ایران، صرف تحقیق و توسعه در حوزه ارز دیجیتال می‌شود .

ایران در حالی در رتبه ۱۷‌ام این لیست قرار گرفته است که هیچ دستگاه خود‌پرداز در این کشور فعال نیست و مالیات بر درآمدی از ارز دیجیتال اخذ نمی‌شود .

در میان لیست ۵۰ کشور بررسی شده، ایران بالاترین میزان اختصاص هزینه برای تحقیق و توسعه در این حوزه را به نسبت تولید ناخالص داخلی در تمام جهان دارد .

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.