خبر فوری:

خبر مهم:

کد مطلب: ۵۷۳۴۴۶

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

رمزارزها را در مدار صعود / آیا صرافی‌های ایرانی قابل اعتمادند؟

رمزارزها را در مدار صعود / آیا صرافی‌های ایرانی قابل اعتمادند؟

بیت‌کوین بعد از شکست مقاومت محدوده ۴۷ هزار دلار شروع به رشد کرد و حالا در محدوده ۴۹ هزار دلار معامله می‌شود. بیت‌کوین تا کجا رشد می‌کند؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، این روزها یکی از اساسی‌ترین مشکلات فعالان بازار رمزارزها در ایران عدم دسترسی به پلتفرم‌های معاملاتی پیشرفته و کم هزینه است. بر اساس اطلاعیه صرافی بایننس احراز هویت سطح دو برای تمامی کاربران این صرافی اجباری شد. بدین ترتیب عملا کاربران ایرانی باید با بایننس خداحافظی کنند.

صرافی‌های خارجی به دلیل تحریم‌ها ایرانیان را نمی‌پذیرند و از طرفی صرافی ایرانی هزینه تراکنش زیادی دریافت می‌کند و پلتفرم معامله پیشرفته هم ندارد. اما از همه مهم‌تر اینکه هیچ کدام از صرافی‌های داخلی مجوز ندارند و هر لحظه ممکن است اتفاقی که برای کریپتولند افتاد تکرار شود.

ایوب ترابی، متخصص حوزه رمزارزها در رابطه با پایان بایننس برای ایرانی‌ها گفت: بعد از فشارها به بایننس این صرافی احراز هویت را برای همه کاربران خود فعال کرد و حالا هر کسی که در این صرافی فعالیت می‌کند باید احزار هویت شود و این کار برای ایرانی‌ها امکان‌پذیر نیست. این کار باعث می‌شود بسیاری از ایرانی‌ها به سمت صرافی‌های دم‌دست بروند.

این کارشناس در ادامه گفت: به نظر می‌رسد این اقدام بایننس باعث می‌شود سایر صرافی‌های بزرگ دنیا هم احراز هویت را الزامی کنند.

ترابی در رابطه با صرافی‌های غیرمتمرکز گفت: صرافی‌های غیرمتمرکز نیاز به احراز هویت ندارد و به صورت غیرمتمرکز خریدار و فروشند را به یکدیگر وصل می‌کند. اما در چند ماه گذشته دو صرافی غیرمتمرکز هک شدند. همچنین صرافی‌های غیرمتمرکز هزینه تراکنش بالایی دارند.

این کارشناس در رابطه با روند قیمتی بازار گفت: احتمال دارد بازار تا محدوده ۴۰ هزار دلار اصلاح کند اما این اصلاح برای شروع صعود بیشتر لازم است.

بازار از دیروز تا امروز

بیت‌کوین در محدوده ۴۸ هزار دلار معامله می‌شود و نسبت به روز گذشته بیش از ۳.۵ درصد افزایش قیمت داشته است. رشد بیت‌کوین بازار را سبزپوش کرده است.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته کاردانو به رتبه سوم کو‌ین‌مارکت‌کپ رسیده و از بایننس‌کوین پیشی گرفته است.

شاخص ترس و طمع در بازار رمزارزها روی عدد ۷۸ قرار دارد و این شاخص هشدار می‌دهد که الان وقت خرید نیست. همه ارزها در سقف قیمتی چند ماه خود قرار دارند و کسانی که می‌خواهند وارد بازار شوند باید منتظر فرصت خرید باشند.

Capture

شاخص مقاومت نسبی روی قیمت ۴۹ هزار و ۴۰۰ دلار نزولی شده اما اندیکاتور مکدی روی قیمت ۴۵ هزار دلار سیگنال خرید صادر کرده و هنوز سیگنالی برای فروش صادر نکرده است.

به نظر می‌رسد بیت‌کوین نهایتا تا ۵۱ هزار دلار رشد کند و بعد یک اصلاح در پیش‌ داریم.

تجارت‌نیوز هیچ صرافی را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال پیشنهاد نمی‌کند. این روزها کمتر صرافی به ایرانی‌ها خدمات می‌دهد و حتی صرافی‌های داخلی هم مجوز ندارند و هزینه تراکنش بالایی دریافت می‌کنند. صرافی‌های غیرمتمرکز احراز هویت نیاز ندارند اما هزینه تراکنش بالایی دارد.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.