خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۳۳۰۸

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

تعدیل نیرو در یکی از شرکت‌ های استارتاپی خبرساز شد

تعدیل نیرو در یکی از شرکت‌ های استارتاپی خبرساز شد

از صبح امروز تعداد چشمگیری از نیروهای مجموعه فلایتیو در شبکه اجتماعی لینکدین از حالت شاغل به حالت به‌دنبال کار درآمده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز،  پیگیری‌های تجارت‌نیوز حکایت از آن دارد که این موضوع به خاطر تعدیل گسترده‌ای است که در این مجموعه رخ داده. این تعدیل به وسیله یک ایمیل در ساعات بامداد جمعه، چهارم خردادماه به مدیران میانی و کارمندان ابلاغ شده و به‌ نظر می‌رسد هلدینگی که به‌ عنوان سرمایه‌گذار در این مجموعه ورود کرده، پشت آن باشد.

پیشتر این هلدینگ با ورود به مجموعه‌ای دیگر نیز اقدام تقریباً مشابهی انجام داده بود. پیگیری‌های تجارت‌نیوز حاکی از آن است که مدیرعامل این مجموعه نیز در پی این اقدام استعفا و بسیاری از مدیران دیگر نیز از سمت خود کناره‌گیری کرده‌اند. فلایتیو و برنامه‌های آن به گزارش تجارت‌نیوز، فراز و نشیب زیادی را طی سال‌های اخیر پشت سر گذاشته‌اند.

تغییرات مدیریتی در فلایتیو

این مجموعه در سالیان گذشته دچار تغییرات مدیریتی شد و بنیان‌گذاران آن یک به یک از این سایت فروش آنلاین بلیت خارج شدند. ورود هلدینگ جدید به‌ عنوان سرمایه‌گذار باعث شد تغییرات زیادی در این مجموعه رخ دهد. بر اساس آخرین نشست خبری رسمی که از سوی فلایتیو برگزار شد، قرار بود این مجموعه با قدرت به راه خود ادامه دهد.

یکی از نیروهایی که از این مجموعه تعدیل شده درباره اتفاقی که در فلایتیو رخ داده به تجارت‌نیوز گفت: این موضوع در جمعه هفته گذشته ساعت سه نصفه‌شب اعلام شد و همه ما را شوکه کرد. در حال حاضر بچه‌ها تصمیم گرفته‌اند با درج یک پست مشترک در لینکدین به این تصمیم اعتراض کنند.

این منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود ادامه داد: «در گروه پابلیک که همه بچه‌ها در آن هستند اعلام شد به‌زودی تعدیل نیروی گسترده‌ای رخ خواهد داد. در این پست اعلام شد نیازی به بسیاری از نیروها نیست و شرکت قصد دارد روی بخش پشتیبانی خود تمرکز کند و تعدیل گسترده‌ای در بخش مارکتینگ و گروه‌های فنی انجام دهد.»

کدام مدیران فلایتیو استعفا دادند؟

به نظر می‌رسد این موضوع ناگهانی اعلام شده و از قبل هشداری درباره آن به نیروهای شرکت داده نشده است. پیگیری‌های تجارت‌نیوز همچنین دال بر این است که مدیرعامل کامیار ایرانی مدیر مارکتینگ، امیر حسن‌زاده مدیر فنی و مدیر مالی و مدیر منابع انسانی شرکت در پی این اقدام استعفا داده‌اند.

آن‌طور که گفته شده، دلیل این استعفا دخالت بیش از حد در مدیریت و ایجاد مشکلات نقدینگی اعلام شده است. به نظر می‌رسد شرکت سرمایه‌گذار که ۷۰ درصد شرکت را دارد، با ورودش به شرکت فلایتیو نتوانسته مسیر این استارتاپ را با قدرت ادامه دهد. در پایان متن مشترکی که نیروهای تعدیل‌شده در فضای مجازی منتشر کرده‌اند چنین آمده است: «ما به دستاوردهای خودمون افتخار میکنیم و باور داریم که بهترین فصلهای فعالیت فلایتیو رو رقم زدیم. ما باور داریم که در یک فضای سالم، فعالیت ما میتونست شروع یک فصل جدید از رقابت در صنعت گردشگری باشه اما ناچاریم که واقعیت‌های ایجاد شده را بپذیریم و این خانه را ترک کنیم.»

گفتنی است وب‌سایت‌های حوزه گردشگری نظیر فلایتیو در دوران کرونا با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو بودند و بسیاری از آنها تا مرز تعطیلی کشیده شدند. فلایتیو از معدود مجموعه‌هایی بود که در آن زمان تقریباً کمترین تعدیل نیرو را داشت و توانست از بحران عبور کند.‌با تمام شدن شیوع ویروس کرونا، بازی جدیدی در میدان رقابت وب‌سایت‌های حوزه گردشگری آغاز شد و فلایتیو نیز در این رقابت تازه با همکاران جدیدی همچون گروه صبا ویژن و همچنین هلدینگ ارنیکا به فعالیت خود ادامه داد. با این حال به نظر می‌رسد در حال حاضر این مجموعه با بحرانی در بخش منابع انسانی خود روبه‌رو شده و باید دید واکنش رسمی به این اتفاق چطور خواهد بود. شایان ذکر است فلایتیو به‌تازگی جشن هشت سالگی خود را گرفته بود و بسیاری از مدیران در شبکه‌های اجتماعی نسبت به اینکه این سالگرد با این حجم تعدیل نیرو مواجه شده، ابراز نگرانی کرده‌اند.

روابط عمومی فلایتیو نیز در پاسخ به تجارت‌نیوز موضوع تعدیل نیروها را تایید کرد اما تاکید کرد نمی‌تواند اطلاعات بیشتری از جمله تعداد نیروهای تعدیل‌شده را در حال حاضر بگوید. اما اعلام شد طی یکی دو روز آینده توضیحات بیشتری از سوی فلایتیو درباره این اتفاق منتشر خواهد شد.

اخبار حوزه استارتاپ و فناوری اطلاعات را در صفحه استارتاپ تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.