کد مطلب: ۶۷۱۱۱۶

حذف ارز ترجیحی، منبع درآمدی دولت؟

حذف ارز ترجیحی، منبع درآمدی دولت؟

معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت به موضوع حذف ارز ترجیحی به هیچ وجه به عنوان یک منبع درآمد برای جبران بودجه نگاه نکرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت به موضوع حذف ارز ترجیحی به هیچ وجه به عنوان یک منبع درآمد برای جبران بودجه نگاه نکرده بلکه اثرات این طرح بزرگ به گونه‌ای است که در سال‌های آینده تمامی اقشار آسیب پذیر و مردم از ثمرات آن بهره خواهند برد.

ایرنا نوشت، محمد مخبر در جلسه هیات دولت همچنین با اشاره به اعلام اسامی ابربدهکاران بانکی توسط بانک مرکزی تصریح کرد: اعلام اسامی ابربدهکاران یک اقدام بسیار خوب است که البته باید تمام جوانب و ضوابط آن در نظر گرفته شود تا حساب کسانی که از بانک‌ها برای اجرای طرح‌های بزرگ کشوری تسهیلات دریافت کرده اند با کسانی که سوء استفاده هایی در دریافت این وام‌ها داشته اند، جدا شود.

معاون اول رییس جمهور در ادامه از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست تا با کمک نهادهای ذیربط زیرساخت‌های امنیتی لازم را برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی به ویژه پیامک‌های ارسالی به مردم در زمینه حذف ارز ترجیحی فراهم کند.

مخبر با قدردانی از تلاش‌های وزارت بهداشت برای پرداخت و کمک‌های مالی برای هزینه‌های ناباروری گفت: طرح افزایش جمعیت یکی از دغدغه‌های رییس جمهور و دولت است و کمک‌های وزارت بهداشت برای پرداخت هزینه‌های ناباروری به زوج‌های ایرانی کمک بزرگی برای حل این دغدغه و تضمین آینده کشور خواهد کرد.

مخبر همچنین پس از ارایه گزارش وزیر میراث فرهنگی و گردشگری از سفر اخیر خود به خوزستان به ظرفیت‌های بالای گردشگری رودخانه اروند و بهمن شیر اشاره و تصریح کرد: موقعیت ساحلی شهرهای استان خوستان به ویژه خرمشهر و آبادان یک فرصت بزرگ برای کسب درآمد از صنعت گردشگری در این شهرهاست که باید وزارتخانه‌های کشور و گردشگری امکانات و زمینه‌های لازم برای فعالیت بخش خصوصی این صنعت در مناطق مستعد را فراهم کنند.

وی اجرای سیاست‌های فرهنگی منطبق با ارزش‌های اسلامی و انقلابی در مدارس برای دانش آموزان را یکی از خواسته‌های قشرهای مختلف مردمی عنوان و تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش باید با اجرای قوانین مصوب مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه سیاست‌های فرهنگی در نظام آموزش و پرورش گام‌های اساسی تری بردارد.

مخبر در پایان از وزیر ورزش و جوانان خواست با رفع مشکلات آماده سازی و تقویت تیم ملی فوتبال ایران برای اعزام به جام جهانی قطر، تدارکات لازم برای انجام بازی‌های تیم ملی هر چه سریعتر اتخاذ شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.