کد مطلب: ۵۳۰۵۷۸

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی بورس فردا ۳۰ فروردین / چرا تغییر دامنه نوسان هم بورس را مثبت نکرد؟

پیش‌بینی بورس فردا ۳۰ فروردین / چرا تغییر دامنه نوسان هم بورس را مثبت نکرد؟

تصمیم‌گیری نهایی برای دامنه نوسان انجام شد و دامنه نوسان بورس به ۳- و ۶+ تغییر کرد. اما حتی تغییر دامنه بورس هم امروز تاثیری بر روند بورس نگذاشت. اما آیا تغییر دامنه نوسان می‌تواند در روزهای آینده بورس را مثبت کند؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، بازار سهام در جریان معاملات امروز روند نزولی روز و هفته گذشته را ادامه داد و ۹ هزار واحد افت کرد. این در حالی بود که بالاخره سازمان بورس دامنه نوسان را تغییر داد. اما حتی این تغییر هم نتوانست قفل برخی از نمادها را باز کند.

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند تصمیم‌گیری‌های یک شبه و بدون پشتوانه کارشناسی، نتیجه‌ای ندارد و در بهترین حالت باعث مثبت شدن چند روزه شاخص می‌شود.

گلناز میرسلیمانی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره تغییر دامنه نوسان توضیح داد: تغییر دامنه نوسان و به اصطلاح افزایش آن، هیچ تاثیری در روند منفی بازار ندارد.

او در ادامه گفت: وضع قوانین بدون پشتوانه کارشناسی و تصمیم‌گیری یک شبه برای بورس، تاثیری در روند بازار ندارد و حتی دیده شده روند نزولی شاخص را تشدید کرده است.

میرسلیمانی با گلایه از تصمیم‌گیری‌های یک شبه و بدون تحقیق و بررسی گفت: اگر گروهی از کارشناسان و سهامداران با تجربه، تشکلی برای تصمیم‌گیری‌ها ایجاد کنند و به کمک آن‌ها تصمیم‌هایی برای شرایط بازار گرفته شود، می‌تواند در روند بازار اثرگذار بگذارد.

با توجه به حجم عرضه و حجم مبنایی که نمادها در جریان معاملات ثبت می‌کنند، این کارشناس می‌گوید حتی با وجود این شرایط، حقوقی‌ها هم قدرت معامله و نقدشوندگی را از دست می‌دهند.

او درباره ادامه روند بازار اینگونه توضیح داد که شاید با توجه به جلسات سازمان بورس و سران سه قوه در مورد شرایط بورس، برخی تحرکات مثبت در بازار دیده شود اما بعد از مدت کوتاهی دوباره روند نزولی به بازار برمی‌گردد، زیرا تصمیمات گرفته شده کارشناسی شده نیست و تاثیر بلند مدتی در بازار ندارد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  دعوت کردید بهمون ضرر زدید ضررامون باید جبران کنید چون گولمون زدید

 • ناشناس

  الان 8ماها فقط منفی خوردیم دقیقا80درصدتوزیانیم چطور باید بلندمدت وارد بشیم خداییش این بود رسم بلند مدت خداازتون نگزره مردمو بیچارش کردین

 • ناشناس

  لا اقل پالایشو درست کنن بابا

 • Majid

  مشکل بورس دامنه نوسان نیست که با تغییر آن بورس توانی بخورد بلکه دولت محترم تدبیر و امید مردم را به سرمایه گذاری در بورس دعوت کرد و در بالاترین قیمت به آنها سهام فروخت و پس از آن قیمت ها را پائین آورد و پول مردم برد و در اصل یک فاجعه درست کرد م

 • Majid

  درد بورس همان پولی که آقای دژپسند فرمودن ما بردیم را به بورس برگردونن و بورس هم به شعارهای مفت و علکی چنان رونق اقتصادی و خبرای خوب و علی برکت الله ندارد .

 • ناشناس

  بورس فقط پول درست میکنه
  اون نامردا یی که نقدینگی تو بورس خالی کردند آه مردم بگیرتشون به حق همین ماه مبارک رمضان

 • ناشناس

  اعتماد مردم از بورس واز خیلی چیزهای دیگه رفته

 • ناشناس

  دامنه نوسان اگر مثبت ۱۰ منفی ۱۰ بشه عالی میشه

 • ناشناس

  سلام

 • ناشناس

  داناتر وبا شعورتر از ما کیست!!!!!!!!