کد مطلب: ۶۱۶۹۷۴

افشای اطلاعات ۷ ناشر بورسی در کدال

افشای اطلاعات ۷ ناشر بورسی در کدال

در روزهای گذشته شرکت‌های بورسی و فرابورسی متعددی به منظور رعایت اصل شفافیت در بازار سهام اطلاعیه‌های متعددی منتشر کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در روزهای منتهی به پایان هفته گذشته، اطلاعیه‌های متعددی در خصوص افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها در سامانه کدال منتشر شد و شرکت‌های بورسی و فرابورسی متعددی به منظور رعایت اصل شفافیت در بازار سهام، سهامداران را از رویدادهای بااهمیت و جزئیات مالی و عملکردی خود مطلع کردند. این اطلاعیه‌ها که در دو گروه «الف» و «ب» دسته‌بندی می‌شوند، از این رو برای سهامداران اهمیت دارند که به بهای سهام شرکت‌ها سمت و سو می‌دهند. به همین منظور در ادامه به تشریح چندی از آنها پرداخته‌‌‌ایم.

دسینا

شرکت لابراتوارهای سینادارو که در زمینه تولید، توزیع و فروش همه مواد و محصولات شیمیایی دارویی، بهداشتی، ظروف و… فعالیت دارد، طی دو اطلاعیه در سامانه کدال از عدم‌حصول نتیجه در دو مزایده (مازاد دارایی زمین طالقان، قریه فشندک (نوبت دوم) و سهام شرکت سینادارو در مجتمع صنایع داروسازی (نوبت دوم)) خبر داد.

شرکت در اطلاعیه اول اعلام کرده است، در مزایده فروش یک قطعه زمین در شهرستان طالقان (قریه فشندک) که آگهی مزایده آن ۱۱ دی‌ماه ۱۴۰۰ در روزنامه‌های اطلاعات و همشهری به اطلاع عموم رسید و جلسه بازگشایی با حضور اعضا در تاریخ ۲۲/ ۱۰/ ۱۴۰۰ برگزار شده بود، به دلیل اینکه تا پایان مهلت مزایده هیچ‌ پیشنهاد قیمتی واصل نشد، نتیجه‌‌‌ای حاصل نشد.

همچنین مزایده فروش سهام شرکت سینادارو (۵۹/ ۸درصد) در مجتمع صنایع داروسازی نیز به دلیل ‌دریافت‌نکردن هیچ پیشنهادی تا تاریخ مقرر بی‌‌‌نتیجه ماند.

تایرا

شرکت تراکتورسازی ایران از تغییرات بااهمیت در عملکرد شرکت‌های تحت کنترل خود (خودروسازان دیزلی آذربایجان (سهامی‌خاص)) خبر داد. پ

در اطلاعیه شرکت آمده است، شرکت خودروسازان دیزلی آذربایجان (سهامی‌خاص) از شرکت‌های تحت کنترل تراکتورسازی ایران، با واگذاری ۱۰۰‌درصد سهام شرکت‌های فرعی مبین صنعت امند، کیان صنعت مایان و آوا صنعت یاقوت حدود ۵/ ۱۵میلیارد تومان سود محقق داشته است.

قطران

شرکت پالایش قطران زغال‌سنگ از تغییر در متوسط نرخ خرید مواد اولیه (روغن‌‌‌های بدون نفتالین (CO آبادان) و روغن‌‌‌های نفتالین‌دار (CFO پتروشیمی)) طی دو اطلاعیه جداگانه خبر داد.

مبلغ کل مواد خریداری‌شده برای روغن‌‌‌های بدون نفتالین (CO آبادان) در سال مالی قبل، ۶۸/ ۱۴میلیارد تومان و نسبت مواد به کل بهای تمام‌شده مواد شرکت در سال مالی قبل ۴‌درصد بوده است.

همچنین برای روغن‌‌‌های نفتالین‌‌‌دار مبلغ کل مواد خریداری‌شده در سال مالی قبل ۲/ ۱۶میلیارد تومان و نسبت بهای تمام‌شده مواد به کل بهای مواد شرکت در سال مالی قبل ۴‌درصد بوده است.

وکار

بانک کارآفرین اعلام کرد که در راستای اجرای ماده «۱۳» دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، این بانک در نظر دارد املاک مازاد خود در تهران و شهرستان را با شرایط پرداخت نقد و قرارداد اجاره به شرط تملیک از طریق مزایده عمومی به فروش برساند.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر از وضعیت مورد واگذاری، بازدید و دریافت فرم شرکت در مزایده می‌‌‌توانند از تاریخ نشر آگهی ظرف یک‌هفته در ساعات اداری (۸ صبح تا ۱۵ بعدازظهر) به نشانی ساختمان مرکزی بانک کارآفرین یا سایت اینترنتی بانک www.karafarinbank.ir مراجعه کنند.

تاریخ برگزاری مزایده ۲۵ دی‌‌‌ماه ۱۴۰۰ است.

خفولا

شرکت خدمات فنی فولاد یزد در اطلاعیه‌‌‌ای تحت عنوان «شفاف‌‌‌سازی در خصوص نوسان قیمت سهام» اعلام کرد که از تاریخ گزارشگری قبلی (صورت‌های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی سه‌ماهه، ۶‌ماهه، ۹ماهه و ۱۲ماهه منتهی به ۳۱/ ۰۶/ ۱۴۰۰) تا مقطع فعلی تغییر بااهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده است.

بنابراین به نظر می‌رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی ناشی از عرضه و تقاضا و شرایط کلی بازار سرمایه باشد. در صورت وقوع هرگونه رویداد بااهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده «۱۳» دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان افشا می‌شود.

رفاه

شرکت فروشگاه‌‌‌های زنجیره‌‌‌ای رفاه توضیحاتی در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشرشده در کدال منتشر کرد.

در بخشی از این توضیحات شرکت در خصوص افزایش سود خالص گفته است: از آنجا که سود خالص شرکت از مبلغ ۶۰۲میلیارد تومان در سال مالی منتهی به ۳۰مهرماه ۱۳۹۹ به مبلغ ۹۲۴میلیارد تومان برای سال مالی منتهی به ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰ افزایش یافته، میزان تغییرات در سود خالص معادل ۵/ ۵۳‌درصد است که این افزایش در سود خالص به‌طور عمده ناشی از دو دلیل زیر است:

سود عملیاتی: بر اثر افزایش فروش از مبلغ ۸/ ۶‌هزار میلیارد تومان به مبلغ ۸/ ۹میلیارد تومان در سال مالی منتهی به ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰، سود عملیاتی شرکت معادل ۶۰‌درصد افزایش یافته است. این افزایش عمدتا به دلیل توسعه کیفی و کمی فروشگاه‌‌‌ها بوده؛ به گونه‌‌‌ای که تعداد فروشگاه‌‌‌های فعال از ۵۳۰ فروشگاه در سال مالی گذشته به ۶۳۰ فروشگاه در سال مالی منتهی به ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰، رسیده است.

سود غیر‌عملیاتی: بخش دیگری از افزایش سود خالص شرکت به دلیل افزایش ۵۲درصدی سایر درآمدهای غیر‌عملیاتی که ناشی از واگذاری قسمتی از دارایی‌‌‌های ثابت شرکت است.

شرکت در خصوص دلایل تغییرات بااهمیت نسبت به صورت‌های مالی ۹ماه منتهی به ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ گفته است: رشد ۱۶۱درصدی هزینه‌‌‌های مالی بابت شناسایی هزینه سود تضمین‌شده وام دریافتی شرکت است که پس از دریافت اطلاعات لازم در پایان سال مالی منتهی به ۳٠ مهرماه ۱۴۰۰ ثبت شده است.

افزایش ۸۱۴درصدی سایر درآمدها و هزینه‌‌‌های غیر‌عملیاتی عمدتا بابت سود فروش دارایی ثابت به مبلغ ۷۵۷میلیارد تومان است.

کاهش ۵۲درصدی پیش‌دریافت‌‌‌ها ناشی از افزایش فروش ۵/ ۳۸درصدی و به تبع آن افزایش حجم تراکنش‌‌‌های رفاه کارت‌‌‌های فروخته‌شده (ثبت‌شده در حساب پیش‌دریافت فروش) و برگشت از حساب مذکور است.

بالبر

شرکت کابل البرز طی اطلاعیه‌‌‌ای در کدال از انعقاد قرارداد مهم (فروش کابل فشار ضعیف برای فاز سوم پروژه برق‌رسانی خط ۶ متروی تهران به شرکت احداث ریلی مپنا) به مبلغ ۷/ ۱۶میلیارد تومان خبر داد.

در این اطلاعیه، شرکت نحوه تسویه را ۴۷درصد پیش‌دریافت و مابقی پس از حمل کالا اعلام کرده است. همچنین تاریخ موثر اجرای قرارداد از ۷ دی‌ماه ۱۴۰۰ بوده است.

منبع: دنیای اقتصاد

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    خدا نابودتان کند سرمایمان نابود کردی

  • ناشناس

    خدا نابودتان کند مارا نابود کردی