کد مطلب: ۶۴۸۱۲۶

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

نقدینگی جدید وارد بورس می‌شود؟

نقدینگی جدید وارد بورس می‌شود؟

بورس روز گذشته افت ۰٫۵ درصدی داشت و در سطح ۱٫۵ میلیونی باقی ماند. به گفته کارشناسان، بازار افت چندانی نخواهد داشت و شاخص در این محدوده حفظ می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شاخص کل بورس روز گذشته افت هفت هزار و ۵۰۰ هزار واحدی داشت و در محدوده یک میلیون و ۵۰۴ هزار واحدی ایستاد.

طی معاملات امروز حقوقی‌ها حدود ۲۵۰میلیارد تومان وارد بازار کردند و ارزش کل معاملات خرد به چهار هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان رسید.

سه نماد فملی، فولاد و بپاس لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به وکبهمن، پکویر و سپید معطوف بود.

شرط رشد بورس چیست؟

احمد اشتیاقی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: بورس فردا روند متعادل روبه‌ پایینی را پشت سر می‌گذارد.

وی توضیح می‌دهد: شاخص کل بورس تا شروع سال ۱۴۰۱ رشد ۱۵ درصدی را تجربه کرد و به محدوده یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی رسید. در فصل مجامع هستیم و با توجه به گزارش‌های ۱۲ ماهه و یک ماهه فروردین احتمالا نقدینگی جدید وارد بازار شود.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه می‌دهد: گزارش‌های ۱۲ و یک ماهه به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا سهم بهتر و مطمئن‌تری خریداری کنند.

اشتیاقی با اشاره به برجام می‌گوید: اخبار مذاکرات برجام روی معاملات بازار سرمایه تاثیر بسزایی دارد. اگر برجام احیا شود بورس روند افزایشی خود را ادامه می‌دهد و همچنان نقدینگی جدید وارد بازار سهام می‌شود. اما اگر برجام احیا نشود تالار شیشه‌ای روند صعودی ملایمی را تجربه می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید می‌کند با احیای برجام، نقدینگی از بازارهای موازی نیز وارد بازار سرمایه می‌شود. همچنین میزان انتشار اوراق توسط دولت کاهش می‌یابد و به طور کلی در اغلب فرضیه‌ها می‌توان انتظار صعود و رشد بازار سرمایه را داشت.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  یه جک بگم بخندیم؟ رششششد شششششارپپپپی بورس آغاز شده و تا 2 و نیم میلیون واحد هم میره.. ملت ساده لوح. دلم میسوزه برای اونایی که فکر میکنن دولت قراره بورسو سبز کنه

 • ناشناس

  مگه امروز متعادل رو به بالا بوده؟؟؟؟!!!!
  سرمایه گذاری در بورس یعنی خریت یعنی آتش زدن به سرمایه ات .

 • ناشناس

  فعلا مشکل اصلی فروش آبشاری مردم در زمانی هست که یک مثلا کارشناس از یک تیریبون پر مخاطب نظر به اصلاح میده. با شکایتی که من و چندین دلسوز بازار از این اشخاص کردیم با توجه به جرم بودن اینکار این اشخاص به زندان روانه میشوند تا بورس مسیر درستش طی کنه

 • ناشناس

  مردم میفروشن بعد میگن چرا رشد نمیکنه و میگن دولت نمیزاره. عجب جکی تعریف میکنید

 • ناشناس

  براستی تحلیلگران خبره بازار یکشنبه را چه زیبا تعریف و پیش بینی کردند عینهو پیش بینی هواشناسی اقای اصغری رو به بالا یکدست سبز مثل چمنزار به این نتیجه رسیدم که اصلا تحلیلی وجود نخواهد داشت و علم بورس دیگر بورسی نیست یک پالس مثبت از مدیر عامل ایران خودرو دیشب روی سایت رفت ولی امروز برعکس جواب داد برای فولاد و همینطور عجب اشفته بازاریست
  میشه لطفا ما رو به حال خودمون بذارید و با علم بیسوادی خودمون کار کنیم بخدا جواب میده

 • ناشناس

  پشکل گوسفند میخریدم الان هر کیلویی بیست هزارتومان روش داشتم الان پشکل ارزشش ازبورس ایران بالاتره یه کیلو پشکل ده هزارتومنه قیمتش برابره با سه چهار سهم سهام توبورس اقا هیچ حقیقی نمیفروشه قیمتها فقط دستوریه کدوم ادم عاقلی سهامشو با سی چهل درصد میفروشه اخه چی ازش مونده که بخواد بفروشش همه کار خودشونه

 • ناشناس

  بورس سرکاری و الکی میخوان پول رو مردم رو او بورس نگه دارن ، میترسن بیارن بالا چون مردم میفروشن ودرمیرن

 • ناشناس

  تالار بورس با همه تکنیکال ها و تحلیل ها و…. یک کار بجگانه جالب است که دولت محترم و سرمایه دارها در یک نیمه سال بورس را باد می کنند و با سود بالا و در نیمه دیگه فتیله را به بهانه های مختلف می کشند پایین و خرید می کنند اینجا این مردم ساده و آواره هستند که ماسون مفت از دست می دن و بعد با کلک های دیگه گران می خرن

 • ناشناس

  همه چیزچند برابرشده طی دو سال گذشته در بورس کلی ضررکردیم خودرو ده برابرشده

 • ناشناس

  خدا لعنت کنه کسی که مردم را دعوت به بورس کرد خونه زندگی ماشین دارو ندارم کلا از دستم رفت شدم بدهکار هیچ چیزی دربساط ندارم داغون ونابود شدم

پیشنهاد سردبیر