کد مطلب: ۶۶۸۷۱۴

محدودیت معاملات «سکه بورسی»/ حداکثر چند سکه می‌توان خرید؟

محدودیت معاملات «سکه بورسی»/ حداکثر چند سکه می‌توان خرید؟

بورس کالا طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: خریداران سکه بورسی از امروز یکشنبه در هر سفارش حداکثر می‌توانند ۱۰ سکه سفارش خرید بگذارند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، طبق اطلاعیه جدید بورس کالا، خریداران سکه بورسی از امروز یکشنبه در هر سفارش حداکثر می‌توانند ۱۰ سکه سفارش خرید بگذارند.

صداوسیما نوشت، در این اطلاعیه که با عنوان "اعمال حداکثر مقدار ثبت هر سفارش در نماد‌های گواهی سپرده کالایی سکه طلا" منتشر شده، آمده است: به اطلاع فعالان بازار گواهی سپرده کالایی می‌رساند از روز یکشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ تا اطلاع ثانوی حداکثر مقدار ثبت سفارش خرید در هر سفارش ارسالی برای هر کد معاملاتی (به استثنای بازار‌گردان) در نماد‌های معاملاتی گواهی سپرده کالایی سکه طلا به میزان ۱۰۰۰ گواهی سپرده کالایی (معادل ۱۰ قطعه سکه طلا) خواهد بود.

محدودیت جدید در معاملات سکه بورسی

گواهی سپرده سکه طلا یکی از ابزار‌های مالی است که از سال ۹۴ با هدف افزایش امنیت و آرامش خاطر سرمایه‌گذاران، کشف قیمت رسمی سکه و شفافیت قیمتی آن به وجود آمد.

گواهی سپرده، ابزاری مالی است که شخص دارنده این گواهی روی دارایی سپرده‌گذاری شده مالکیت دارد؛ بنابراین گواهی سپرده سکه طلا یک گواهی است که بیانگر مالکیت صاحب آن به سکه‌های طلایی است که در انبار یعنی خزانه بانک‌های مورد تایید بورس کالا شامل بانک‌های رفاه کارگران، صادرات، ملت، سامان و آینده سپرده‌گذاری شده است.

پشتوانه این مالکیت هم رسیدی است که پس از تحویل توسط انباردار به سرمایه‌گذار داده می‌شود. به همین دلیل مقدار سکه خریداری شده و مکان انبار در گواهی سپرده سکه طلا باید آورده شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • سینا

  سیگنال خرید

 • ناشناس

  از فردا به دلیل کمبود سکه الکترونیکی قیمت میکشه بالا فقط با محدودیت افراد هریستر میشن اونم ملت غیور همیشه در صحنه و طمع کار ایران که از روی طمع فقط دارن خودشونو بیشتر تو باتلاق تورم فرو میبرن چی میشد یه روز صبح پا می‌شدیم می دیدیم اینا همش خوابه

 • ناشناس

  من دیروز کلیه سهام سه نماد بورسی رو که در پورتفوی داشتم فروختم و کم کم سایر سهامم رو هم می فروشم . وقتی یه شرکت سود نداره و اگه سود هم داره دولت بیشتر سودشو بالا میکشه ، مگه آدم دیونه باشه پولشو اینجا بیاره .

 • ناشناس

  نمی دونم با این همه اعتراض به نحوه عرضه اولیه به روش عشقی ، چرا این روش تغییر نمی کنه ؟ همه میدونن که این یه جور رانته ، پس قوه قضاییه کجاست ؟

 • ناشناس

  نه عزیزم سیگنال فروش