کد مطلب: ۸۵۹۸۱۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

پایان بورس امروز ۸ شهریور ۱۴۰۲/ بازار سهام سبز ماند

پایان بورس امروز 8 شهریور 1402/ بازار سهام سبز ماند

شاخص کل بورس تهران امروز تنها 9 هزار واحد رشد کرد تا درستی فرضیه رشد دستوری در هفته دولت را تقویت کند. به ویژه اینکه حجم و ارزش معاملات خرد نیز نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشت. این در حالی است که کارشناسان اقتصادی و صاحب‌نظران بازار سرمایه، این بازار را بهترین و ارزنده‌ترین مقصد سرمایه‌گذاری در سال جاری می‌دانند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، معاملات امروز بورس تهران در حالی پایان یافت که شاخص کل بورس تنها 9 هزار و 771 واحد رشد کرد و معادل 0.47 درصد بالا رفت تا در پله دو میلیون و 104 واحدی آرام گیرد. این رشد در مقایسه با صعود سه روز نخست هفته جاری بسیار اندک به نظر می‌رسد و نشان از کاهش سرعت بورس در مسیر صعودی دارد.

امروز شاخص هم‌وزن نیز صعودی بود و با سه هزار و 551 واحد رشد، معادل 0.5 درصد بالا رفت تا صعود بهتری را نسبت به شاخص کل ثبت کند. شاخص کل فرابورس هم که روز گذشته منفی بود، امروز مثبت شد و با رشد 123 واحدی در ارتفاع 26 هزار و 396 واحدی قرار گرفت.

پایان بورس امروز 8 شهریور 1402

نمادهای اثرگذار در بازار امروز

در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای اخابر، وتجارت، فارس، وبملت، تاپیکو، همراه و وبصادر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. در همین حال شهر، شستا، خگستر، ثشاهد، خودرو، وتجارت و وبملت پرتراکنش‌ترین نمادهای بورسی بودند.

در فرابورس هم نماد زاگرس بیشترین تاثیر منفی و نمادهای وسپهر، آریا، هرمز، تجلی، کوثر و سمگا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. بمولد، فن‌افزار، نیان، کتوسعه، عالیس، دی و زفجر نیز پرتراکنش‌ترین نمادهای فرابورسی در روز جاری بودند.

حجم و ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) به 6 هزار و 878 میلیارد تومان رسید و حجم این معاملات نیز 11 میلیارد و 900 میلیون برگه سهم بود. حجم و ارزش معاملات خرد بازار سهام هنوز به میزانی نرسیده است که بتوان از آن با عنوان خروج از رکود یاد کرد اما نسبت به هفته‌های گذشته بهبود داشته است. امروز همچنین 89 میلیارد تومان پول حقیقی به سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی وارد شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • یا الله یا قاصم الجبارین

    تجارت نیوز عزیز ممنونم که حقایق رو روشن می‌کنید واقعا بازار ورشد شاخص دستوری ودیکته شده توسط دولت است علیرغم صعود شاخص کل باز پرتفوی سهامداران بلا اثر وخونین وقرمز ومملو از زیان وضررهای بسیار سنگین است ،وجدانا مردانگی وفتوت وانسانیت وآدمیت کجا رفته ؟؟واقعا حتی ذره ای انصاف نمانده؟آیا انسانیت وآدمیت مرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    آیا این یک ترفند وفریب ومکر وحیله در جهت بدام انداختن سهامداران جدید ورودی نیست/؟؟؟ آیا ضررهای سنگین سهامداران متضرر چهار ساله تا کی وتا کجا؟؟؟

  • یا الله یا قاصم الجبارین

    واقعا چه هفته نحس ونکبت بار ومصیبت باری گذراندیم ، صعود دستوری ودولتی رشد بی خاصیت شاخص کل بورس اماااااا سهام سهامداران کما کان قرمز وبسبار کم اثر !!!!!!!!!!!!!!

پیشنهاد سردبیر