کد مطلب: ۸۷۰۶۰۱

سهم اشخاص از معاملات در بازار خرد سهام چقدر است؟

سهم اشخاص از معاملات در بازار خرد سهام چقدر است؟

امیرمهدی صبائی گفت: بررسی‌های انجام شده از جزئیات معاملات بازار در نیمه نخست سال جاری حاکی از آن است که سهامداران حقیقی‌ بیشترین سهم از معاملات در بازار خرد سهام را به خود اختصاص دادند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار به ارزیابی سهم اشخاص از گردش معاملات در بازار خرد سهام طی چند ماه گذشته پرداخت و گفت: بررسی‌های انجام شده از جزئیات معاملات بازار در نیمه نخست سال جاری حاکی از آن است که سهامداران حقیقی‌ بیشترین سهم از معاملات خرد سهام در بازار را به خود اختصاص دادند.

وی در پاسخ به مطالبات فعالان بازار درخصوص تنوع در انتشار اطلاعات معاملات انجام شده در بازار گفت: برای کسب شناخت بیشتر سرمایه‌گذاران از بازار سرمایه و ایجاد زمینه برای تقویت نگاه تحلیلی، مبلغ گردش معاملات سهام و نیز حق تقدم در نیمه ابتدایی سال جاری به تفکیک هر یک از اشخاص به شرح جدول و نمودار ذیل منتشر می‌شود.

معاملات در بازار خرد سهام

صبائی اعلام کرد که با توجه به بازخوردهای دریافتی، شکل و محتوای اطلاعات منتشر شده از طریق نظرات ارائه شده توسط کارشناسان و فعالان بازار قابل بازنگری است.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار در ادامه اظهار داشت: چندی پیش آماری در خصوص سهم معاملات صندوق‌های قابل معامله (ETFها) از کل معاملات بازار منتشر شد که باعث ایجاد برخی ابهامات در میان فعالان بازار شد.

وی توضیح داد: اطلاعات منتشر شده به منظور شفاف‌سازی میزان معاملات بر روی یونیت‌های صندوق‌ها (اعم از سهامی و با درآمد ثابت) نسب به کل معاملات ارائه شده بود، که با اطلاعات سهم اشخاص از انجام معاملات در سهام، کاملاً متفاوت است.

منبع: سنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    کنترل قیمت دست 10% است!!!

پیشنهاد سردبیر