کد مطلب: ۸۸۸۰۰۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پایان بورس امروز ۱۳ آبان ۱۴۰۲ / ریسک جنگ از سر بازار سهام برداشته شد

پایان بورس امروز 13 آبان 1402 / ریسک جنگ از سر بازار سهام برداشته شد

نگاهی به تابلو بورس امروز نشان می‌دهد پس از ریزش شاخص‌های بورسی در هفته گذشته، دو نماگر بازار در روز جاری صعودی بودند. همچنین باید گفت بیشتر از 82 درصد از نمادهای بازار در روز جاری با نوسان مثبت روبه‌رو شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، طی هفته‌های گذشته اخبار جنگ حماس و اسرائیل معاملات بازار سرمایه ایران را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داده بود. اهالی بازار سرمایه نیز معاملات خود را در ترس همه‌گیر شدن جنگ می‌بستند. با این حال، روز گذشته سخنرانی سیدحسن نصرالله این موضوع را رد کرد و همین امر سبب رشد شاخص‌های بورسی در روز جاری شد. به طوری که شاخص کل به مرز دو میلیون واحد رسید و این نوید را داد که اگر همین جو بر معاملات بورس حاکم باشد، شاخص به کانال دو میلیون واحد بر خواهد گشت.

بورس امروز در یک نگاه

شنبه 13 آبان 1402

معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت هفته گذشته خود رفتار کرد و تا حد زیادی به ارتفاع خود افزود. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با رشد خوب 28 هزار و 688 واحد که معادل 1.46 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز به سطح یک میلیون و 999 هزار واحد رسید.

همچنین شاخص هم‌وزن نیز با فرمان شاخص کل حرکت کرد و رشد قابل توجهی را پشت سر گذاشت. به این ترتیب میانگین هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 12 هزار و 753 واحد که معادل 1.93 درصد این شاخص است افزایش ارتفاع داد و به سطح 673 هزار و چهار واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را هفت میلیارد و 100 میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را چهار هزار و 75 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در روز جاری حکایت از ورود سرمایه حقیقی‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از ورود 169 میلیارد تومانی پول به سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی می‌دهد.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم حفارس، خگستر و فولاد بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های حفارس، شستا و خگستر به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

کاذر با افزایش هفت درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، غگز نیز با افت 4.99 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های حسینا، حفارس و وبصادر تعلق گرفت. همچنین سهم‌های اخابر، ثشاهد و فرابورس نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای ساوه، دعبید و بکابل خروج پول هوشمند داشتند

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های ثشرق، ثعمرا و کی بی رقم خورد. همچنین بالبر در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد غسالم بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.