فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۸۹۱۶۱

کارمزد انتقال سهام عدالت متوفیان چقدر است؟

کارمزد انتقال سهام عدالت متوفیان چقدر است؟

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث که با استفاده از سامانه (میراث) رایگان انجام می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ،مجید عشقی در دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، اظهار داشت: سهام عدالت تقریبا یک جمعیت ۵۰ میلیون نفری را شامل می‌شود که در این مدت ۱۷ سال عده‌ای فوت کردند. دستگاه‌های مختلف به سازمان کمک کردند تا انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث به صورت الکترونیک و بدون هیچ کارمزدی انجام شود، فقط نیاز است یکی از وراث با مدارک لازم به یکی از کارگزاری‌ها مراجعه کند.

او افزود: طی دهه های گذشته نقش تامین مالی از طریق بازار سرمایه در اقتصاد کشور کمرنگ بوده است اما خوشبختانه از سال ۱۳۸۴ با تصویب قانون اوراق بهادار نقش بازار سرمایه پررنگ تر شد.

رئیس سازمان بورس گفت: در سال ۱۴۰۱، حدود ١٥٠٠ همت در مجموع سیستم بانکی افزون بر وام هایی که طی سال های گذشته به بخش های غیر دولتی تخصیص داده بود در حالی که این مبلغ سال گذشته در بازار سرمایه ۶۰۰ همت بوده که برآورد ما حدود ۳۰ درصد است در حالی که این رقم در سال ۱۳۹۵حدود ۱۴ بوده است.

عشقی تصریح کرد: در شش ماهه اول امسال مجموع انتشار اوراق و افزایش سرمایه حدود ۳۰۰ همت تامین مالی صورت گرفته انتظار می‌رود تا پایان سال این عدد به ۸۰۰ همت افزایش یابد.

او بیان کرد این اعداد نشان می‌دهد که بازار سرمایه می‌تواند نقش موثری در تامین مالی اقتصاد صورت پذیرد و امید می‌رود با توجه به اقدامات این ارقام افزایش یابد

رئیس سازمان بورس بیان کرد : در سال جاری تعداد نهادهای مالی فعال به بیش از هزار نهاد مالی رسیدیم در دوسال گذشته به ۲۰۰ نهاد مالی به منظور خدمات رسانی بهتر مجوز هایی در قالب کارگزاری، سبدگردان و … غیره رسیدم ، تعداد شرکت های پذیرفته شده نیز به ۸۰۰ عدد رسیده است.

او گفت: در ۱۰ سال گذشته روند تامین مالی در کشور مناسب نبوده و میزان استهلاک سرمایه از سرمایه گذاری های جدید بیشتر بوده است ، لذا به منظور تشویق جذب سرمایه یکی از برنامه های اصلی سازمان بورس است در همین راستا ۹ محور راهبردی و ۲۱ برنامه جامع بتوانیم به این امر مهم بپردازیم.

عشقی تصریح کرد: بحث ارتقا حاکمیت شرکتی یکی از موانع جدی در بحث سرمایه گذاری شناسایی شده است که برنامه ریزی هایی صورت گرفته است.

او بیان کرد: بحث گسترش ابزارهای مالی نیز یکی دیگر از برنامه‌های ما است، در حوزه خدمات مالی در بازار سرمایه خوشبختانه بخش خصوصی عملکرد خوبی طی چندسال گذشته داشته است و بخش عمده خدمات به بخش خصوصی اختصاص داده شده است.

عشقی گفت: یکی از عوامل رونق بازار سرمایه در بازار اولیه و ثانویه بحث پیش بینی پذیری بودن این بازار است که با برخی نگاه های سینوسی به بخشی از بازار سرمایه و صنایع اعتماد سهامداران از بین می‌رود و سال ها بازگشت آن طول می‌کشد.

او بیان کرد: در یک طرحی در مهرماه حدود ۲هزار میلیارد تومان تامین مالی برای پروژه در بازار سرمایه‌گذاری حرفه ای صورت گرفته ، با وجود آنکه بازار سرمایه در حال حاضر چنگی به دل نمی‌زند اما صندوق های سهامی پذیره نویسی شدند و مورد استقبال قرار گرفتند.

رییس سازمان بورس بیان کرد: از تمام نهادهای دولتی و حاکمیتی خواهان کمک و اعتماد سازی هستیم، ابزارهای مالی و صندوق های سرمایه‌گذاری برای سلایق مختلف اکنون در بازار سرمایه وجود دارد که می‌توانند متناسب با میزان ریسک پذیریشان از آن ها بهره گیرند

عشقی تصریح کرد: انشاالله بتوانیم تا پایان سال بخشی از مجامع شرکت های سرمایه گداری استانی را برگزار کنیم برنامه مفصلی در این حوزه در شورای عالی بورس دیده شده است.

منبع: سمات نیوز

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.