فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۹۰۱۲۰

واریز سود سهامداران به ۱۰۰۰ میلیارد تومان رسید

واریز سود سهامداران به 1000 میلیارد تومان رسید

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: بیش از هزار میلیارد تومان سود در هفته سوم آبان ماه سال جاری از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در خصوص جزئیات واریز سود سهامداران در هفته سوم آبان ماه سال جاری حاکی از آن است که 30 ناشر سود جاری و سنواتی 3 میلیون و 373 هزار و 52 سهامدار را که شامل یک هزار و 45 میلیارد تومان می شود را به حساب سجامی سرمایه‌گذاران واریز کرده اند.

واریز سود جاری 26 شرکت

این گزارش می‌افزاید: در هفته سوم آبان ماه امسال، 26 شرکت « لامپ‌ پارس‌ شهاب، ملی‌کشت‌ و صنعت‌ و دامپروری‌ پارس، توسعه ‌و عمران‌امید، آلومتک‌(سهامی‌عام‌)، معادن‌منگنزایران، داروسازی‌ فارابی، سرمایه‌گذاری‌ خوارزمی، داروسازی‌ سبحان‌انکولوژی، جام‌ دارو، صنعتی‌دوده‌فام، رادیاتور ایران، پتروشیمی‌ارومیه، کویرتایر، تولیدی ‌و خدمات‌ صنایع‌ نسوزتوکا، نوش‌پونه‌ مشهد، مهرام، عطرین‌ نخ‌قم، و اسپاری‌گسترش‌ تجارت‌ و سرمایه‌ایرانیان، سرمایه‌گذاری‌ ساختمانی‌ اعتمادگستر، سرمایه‌گذاری‌ صنعت‌ نفت‌ (هلدینگ‌)، لعاب‌ ایران، سیمان‌ داراب، سیمان‌ لارستان، واسپاری‌ ملت، واسپاری‌ملت، سرمایه‌گذاری‌ پتروشیمی‌ (هلدینگ‌)، سرمایه‌گذاری ‌جامی » سود جاری 3 میلیون و 303 هزار و 374 سهامدار که شامل یک هزار و 10 میلیارد و 748 میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

واریز سود سنواتی 4 شرکت

این گزارش می‌افزاید: در هفته دوم آبان ماه امسال، 4 ناشر« بهمن‌لیزینگ، آسیاسیرارس، بانک‌ کارآفرین، بورس‌انرژی‌ایران » سود جاری 69 هزار و 678 سهامدار که شامل 35 میلیارد و 47 میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

پرداخت 78 هزار میلیارد تومان سود

آمارهای منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نشان می دهد که از ابتدای سال 1402 تا پایان هفته سوم آبان ماه، سود جاری و سنواتی متعلق به 61 میلیون سهامدار که شامل 78 هزار میلیارد تومان می‌شود را توسط سمات واریز شد.

سامانه سجام چیست ؟

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

 

منبع : سمات

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.