فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۲۵۶۱

پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه، در گفت‌وگو با «تجارت‌نیوز» مطرح کرد:

پیش بینی بورس در هفته پیش رو/ روزنه‌هایی از امید در بازار سرمایه دیده می‌شود

پیش بینی بورس در هفته پیش رو/ روزنه‌هایی از امید در بازار سرمایه دیده می‌شود

پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه، در پیش بینی بورس هفته آینده بیان کرد: «با معاملات روز سه‌شنبه، بازار خود را جمع‌وجور کرد. در هفته آینده احتمالاً بازار سرمایه هفته متعادل و مثبتی را آغاز خواهد کرد.»

به گزارش تجارت‌نیوز، تعقیب و گریز رکود حاکم بر بازار سهام، در آخرین هفته خردادماه نیز ادامه داشت. حجم و ارزش معاملات در پایان دادوستدهای این هفته، همچنان از رسیدن به سطوحی که پویایی بازار را منعکس می‌کند ناکام مانده‌اند. 

همچنین بورس به سبب جان باختن رئیس‌جمهوری در سانحه سقوط بالگرد با تعطیلی‌های پی‌درپی در روزهای دوشنبه و چهارشنبه مواجه بود. معاملات روز سه‌شنبه اما به گونه‌ای پیش رفت که روزنه‌هایی از امید در دل سهامداران پدید آورد.

شرایط عجیب بازار سرمایه در هفته پایانی اردیبهشت‌

پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه، ضمن بررسی شرایط فعلی بازار در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز توضیح داد: «بازار در هفته‌ای که گذشت، هفته عجیب‌وغریبی را پشت سر گذاشت. البته که باز هم اهالی بازار، با توجه به اتفاقاتی که افتاد، با هفته ناقصی مواجه بودند و دو روز بازار تعطیل شد.»

شگفتی بازار سهام در شرایط غیرعادی

این کارشناس بازار سهام ادامه داد: «بازار سهام شرایط خاصی پیدا کرده است. شرایطی از قبیل ارزش پایین معاملات، تحمیل شدن ریسک‌ها و تنش‌های سیاسی به جریان معاملات، چارچوبی بود که بازار طی هفته‌ای که سپری شد تجربه کرد. با این اوصاف، به نظر می‌رسد با معاملات روز سه‌شنبه، بازار خود را جمع‌وجور کرد.»

نیازی به محدود کردن دامنه نوسان نبود

الیاس کردی افزود: «حتی به نظر من، نیازی به محدود کردن دامنه نوسان از سوی سازمان بورس نبود. چراکه بازار سهام باز هم می‌توانست شرایط خیلی خوبی پیدا کند. با وجود این، با محدود کردن دامنه نوسان، حس حمایت از بازار به سهامداران و معامله‌گران القا می‌شود.»

پیش بینی بورس در هفته پیش رو

الیاس کردی در مورد پیش بینی بورس در هفته پیش رو گفت: «در هفته آینده شرایط بازار می‌تواند بهتر شود. به این معنا که هم ریسک‌ها و تنش‌ها کاهش پیدا کرده و هم شرایط به روزهای عادی در حال نزدیک شدن است. همچنین با توجه به اینکه در کف بازار قرار داریم، بسیاری از سهام روی حمایت خود قرار دارند و خیلی از نمادها به شکل فیک، حمایت‌های خود را شکسته‌اند.»

هفته‌ای مثبت و پویا در انتظار بازار سرمایه

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: «به نظر می‌رسد به همین واسطه این دسته از نمادها می‌توانند برگردند و در هفته پیش رو رشد کنند. از این رو در هفته آینده، احتمالاً بازار سرمایه هفته متعادل و مثبتی را آغاز خواهد کرد. شرایط بازار سرمایه در هفته آینده می‌تواند پویاتر و قوی‌تر از قبل ادامه یابد.»

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.