خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۳۷۳۲

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

پیش بینی بورس چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳/ مثبت محتاط!

پیش بینی بورس چهارشنبه 9 خرداد 1403/ مثبت محتاط!

بازار سهام در معاملات روز سه شنبه بخشی از مسیر ریزشی روزهای گذشته را جبران کرد و دوباره در مسیر صعودی قرار گرفت. بر همین اساس، پیش بینی بورس چهارشنبه نیز بر همین خوش‌بینی بنا شده است. به نظر می‌رسد بازار سهام تحت شروطی بتواند یک مثبت محتاط را تجربه کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام پس از سه روز ریزش، توانست در معاملات روز سه‌ شنبه بخشی از مسیر رفته را بازگردد. این بازیابی تحت تاثیر خبرهای مثبتی رخ داد که از سمت بانک مرکزی مخابره شد و به معنای عقب‌نشینی بانک مرکزی از سیاست‌های سخت‌گیرانه انقباضی بود که طی یک سال گذشته بازار سرمایه را به‌شدت تحت تاثیر منفی قرار داده است.

روز سه‌ شنبه همچنین اخباری مبنی بر دیدار رئیس سازمان بورس و رئیس کل بانک مرکزی منتشر شد که سهامداران را به نتیجه‌بخشی این مذاکرات امیدوار کرد.

در همین حال، در پایان معاملات روز سه شنبه صندوق‌ها، تمام صندوق‌های اهرمی مثبت شدند که سیگنال رشد شاخص کل بورس را صادر می‌کند. باید اشاره کرد صندوق‌های اهرمی در پایان معاملات روز دوشنبه هم غالباً مثبت بودند.

پیش بینی بورس چهارشنبه 9 خرداد 1403

بر اساس مواضع بانک مرکزی، آشتی احتمالی بورس و این نهاد و همچنین وعده کاهش و مدیریت نرخ بهره از سوی سیاست‌گذار پولی، به نظر می‌رسد بازار سهام اندکی خوش‌بین شده است. با این حال ریزش‌های پیاپی روزهای گذشته و درجا زدن بازار طی یک سال اخیر، معامله‌گران را بیش از حد محتاط کرده و بازگشت به این بازار را کمی سخت!

بر همین اساس پیش بینی می‌شود در صورتی که بازار سهام در روز چهارشنبه، گرفتار نحسی فروش آخرین روز معاملاتی هفته و نقد کردن پول نشود، بتواند مثبت محتاطی را تجربه کند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.