کد مطلب: ۱۷۳۸۱۴

تعرفه جدید همه شرکت‌های اینترنتی از فردا اجرایی می‌شود

تعرفه جدید همه شرکت‌های اینترنتی از فردا اجرایی می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از نهایی شدن تعرفه همه شرکت‌ها تا پایان امروز (۱۱ آذر ۱۳۹۶) و اجرایی شدن آن تا فردا خبر داد و گفت که تاخیر حادث‌شده در اجرای مصوبه به دلیل احقاق حقوق مصرف‌کنندگان بوده است.

محمدجواد آذری جهرمی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از جلسه صبح امروز (۱۱ آذر ۱۳۹۶) با شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات دسترسی ثابت خبر داد و نوشت: در این جلسه انطباق تعرفه اعلامی شرکت‌ها با مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات بررسی شد. همچنین اینکه در مصرف منصفانه برای مشترکین سقف‌های مجزایی برای داخل و بین‌الملل لحاظ شود؛ مورد تایید نیست. صرفا در محاسبه شمارش مصرف نسبت یک به دو بایستی لحاظ شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزوده: بدین معنا که اگر مصرف منصفانه اعلام‌شده برای یک شرکت ۳۲۰ گیگابایت است، مشترک می‌تواند ۱۶۰ گیگابایت اینترنت خالص و یا ۳۲۰ گیگابایت ترافیک داخلی خالص مصرف کند. در صورت مصرف ترکیبی هم نسبت یک به دو لحاظ خواهد شد.

آذری جهرمی ادامه داد: به منظور رقابت بیشتر بین شرکت‌ها، مخابرات ایران موظف شده است درخواست جابجایی مشترکین را ظرف یک روز انجام دهد تا مشترکین بتوانند سرویس‌دهنده خود را با کمترین دردسر جابجا کنند. تعرفه همه شرکت‌ها بر این اساس تا پایان امروز نهایی و برای فردا اجرایی خواهد بود. تاخیر حادث‌شده در اجرای مصوبه به دلیل احقاق حقوق مصرف‌کنندگان بوده است.

او همچنین نوشت که بنا شد که میزان سرعت مشترکین پس از رسیدن به سقف مصرف منصفانه برای همه سرویس‌ها یکسان نباشد و سقف سرعت‌های جدید در هفته جاری مجددا به کمیسیون تنظیم مقررات برای تصویب پیشنهاد گردد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: از مرور تعرفه‌های اعلامی با شرایط نهایی‌شده فوق الذکر، می‌توان تفاوت‌ها و بهبود قابل توجه نظام تعرفه‌ای دسترسی ثابت به نفع مشترک نهایی را ملاحظه کرد.

وی ادامه داد: به مرور زمان و طبیعتا بزرگ‌تر شدن حجم بازار، ضمن رقابت جدی‌تر در بازار، هزینه‌های تمام‌شده کاهش خواهند یافت و شرایط تعرفه‌ای ارائه‌شده مطلوب‌تر و نزدیک‌تر به آنچه در کشورهای توسعه‌یافته جاری است، خواهد شد. انجام تغییرات بزرگ همواره نیازمند همراهی مردمی است، از این رو از همراهی کاربران و انعکاس نظرات ارزشمندشان (در صفحه اینستاگرام) تشکر می‌کنم.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.