فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۵۳۷۹

احتمال ترک تسلا توسط «ایلان ماسک»

احتمال ترک تسلا توسط «ایلان ماسک»

پنجشنبه هفته آینده (24 خرداد)، سهامداران تسلا در مورد بسته حقوقی ماسک رای‌گیری می‌کنند که ارزش آن تا 56 میلیارد دلار برآورد شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، «رابین دنهولم»، رئیس هیئت‌مدیره تسلا، از سهامداران این شرکت درخواست کرده که با پرداخت بسته حقوقی 56 میلیارد دلاری «ایلان ماسک» موافقت کنند یا در غیر این صورت، غول خودروسازی ممکن است با خطر از دست دادن مدیرعامل خود مواجه شود.

پنجشنبه هفته آینده (24 خرداد)، سهامداران تسلا در مورد بسته حقوقی ماسک که ارزش آن تا 56 میلیارد دلار برآورد شده است، تصمیم نهایی را خواهند گرفت. سال گذشته، قاضی دادگاه با اعلام این موضوع که در بسته پرداختی تصویب‌شده توسط هیئت‌مدیره تسلا «نقص» وجود دارد، آن را باطل کرد. حالا اما تسلا در تلاش است تا سهامداران را به موافقت با آن متقاعد کند.

رئیس هیئت‌مدیره تسلا در نامه خود به سهامداران می‌گوید: «ایلان یک مدیر معمولی و تسلا یک شرکت معمولی نیست. بنابراین، روش معمول که در آن شرکت‌ها به مدیران مهم خود پاداش می‌دهند، برای تسلا نتیجه‌ای به همراه نخواهد داشت. باید با موضوع متفاوتی در فردی مانند ایلان انگیزه ایجاد کنیم.»

احتمال خروج ایلان ماسک از تسلا

او سپس اشاره می‌کند که ماسک بدون این انگیزه مناسب، ممکن است به «مکان‌های دیگر» برود. دنهولم در ادامه می‌گوید:

«موضوعی که ما سال 2018 آن را تشخیص دادیم و امروز هم به آن باور داریم، این است که ایلان قطعاً زمان نامحدودی ندارد. او همچنین با کمبوده ایده و مشکلات دیگری مواجه نیست و می‌تواند تغییر باورنکردنی در جهان ایجاد کند. ما می‌خواهیم این ایده‌ها، آن انرژی و آن زمان صرف تسلا شود تا به نفع شما، مالکین ما باشد. اما این امر به احترام متقابل نیازمند است.»

دنهولم در نامه خود روی این موضوع تأکید می‌کند که بسته حقوقی 56 میلیارد دلاری ماسک که او را به پردرآمدترین مدیرعامل تاریخ مدرن تبدیل می‌کند، «در مورد پول نیست.» او در این رابطه می‌گوید:

«همه ما می‌دانیم که ایلان یکی از ثروتمندترین افراد روی کره زمین است و حتی اگر تسلا از تعهدی که ما در سال 2018 آن را پذیرفته بودیم، سرپیچی کند، همچنان ثروتمند باقی خواهد ماند.»

منبع : دیجیاتو

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.