کد مطلب: ۵۷۸۰۱۲

فعالیت پاساژهای تهران شیفت‌بندی می‌شود

فعالیت پاساژهای تهران شیفت‌بندی می‌شود

استاندار تهران اعلام کرد: برای پاساژها باید تمهیداتی اندیشیده شود که مغازه‌های درون پاساژ به صورت شیفت‌بندی کار کنند.

استاندار تهران اعلام کرد: برای پاساژها باید تمهیداتی اندیشیده شود که مغازه‌های درون پاساژ به صورت شیفت‌بندی کار کنند و به این ترتیب هم کسب و کار وجود داشته باشد و توامان رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز انجام شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران، از تشکیل قرارگاه شدت بخشی به امر واکسیناسیون با فرماندهی علیرضا زالی خبر داد و گفت: در راستای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون از تمامی ظرفیت دستگاه‌های مختلف استفاده خواهد شد.

وی اظهار داشت: هر استانی هر میزان ظرفیت تزریق واکسن داشته باشد واکسن در اختیارش گذاشته خواهد شد در همین راستا مراکز ۱۳۵ گانه تزریق واکسن در تهران از روز چهارشنبه به صورت دو شیفت کار خواهند کرد و برای تامین نیروی انسانی این مراکز ۲ هزار و ۱۵۰ نفر نیروی بسیج، ۶۵۰ نفر داوطلب هلال احمر و ۳۰۰ نفر توسط مدیریت بحران شهرداری تهران تامین خواهند شد.

اعلام آمادگی پلیس برای تامین امنیت انتقال واکسن‌ها

استاندار تهران در خصوص تامین امنیت انتقال واکسن‌ها و وجود مواردی از سرقت واکسن‌ها نیز گفت: نیروی انتظامی اعلام آمادگی کرده است که برای انتقال واکسن‌ها به هر یک از مراکز تجمیعی اسکورت لازم را قرار خواهد داد و در مورد سرقت واکسن نیز یکی دو مورد کوچک خیلی زود شناسایی و برخورد لازم انجام شد. امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده حداکثر از روز پنجشنبه در استان تهران بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ دز واکسن به صورت روزانه تزریق شود.

وی ادامه داد: گزارشاتی که در جلسه امروز در ارتباط با کارگروه‌های آموزش اطلاع رسانی، واکسیناسیون و تقویت درمان سرپایی ارائه شد نشان داد؛ از شرایطی که در گذشته با آن مواجه بوده ایم عبور کرده‌ایم به شکلی که بیماران سرپایی ۹ درصد و بستری‌ها نسبت به هفته گذشته در استان تهران ۸.۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

استاندار تهران تاکید کرد: البته هنوز آمار فوتی‌ها بالاست که امیدواریم در روزهای آینده شاهد کاهش آمار فوتی‌ها نیز باشیم قطعا در این مسیر اقداماتی که در حوزه معاونت درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین اقداماتی که توسط نیروی انتظامی انجام شده است بسیار سخت بوده اما نتایج خوبی را به همراه داشته است.

به گفته وی، بی تردید ۶۴ درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در استانی همچون تهران با تراکم جمعیت بالایی که دارد نیازمند اقدامات بسیاری بوده اما خوشبختانه رعایت پروتکل‌ها نسبت به میانگین کشوری بسیار بالاتر است که دقت و مراقبت مسئولان در صف را نشان می‌دهد.

محسنی بندپی از کاهش بستری در مراکز درمانی خبر داد و گفت: با توجه به کاهش بستری‌ها ۷۹۰۰ بیمار بستری در حال حاضر در استان تهران وجود دارد که نسبت به هفته گذشته ۲ هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در حوزه صیانت از سلامت شهروندان متاسفانه هنوز دستگاه‌هایی همچون سامانه‌های حمل و نقل درون و برون‌شهری، پاساژها، بانک‌ها و پیشخوان‌ها پایین‌ترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به خود اختصاص داده‌اند که این موضوع باعث شده در مجموعه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان کاهش پیدا کند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: بی‌تردید تمامی دستگاه ها موظف به رعایت پروتکل‌ها هستند و در این زمینه دستورالعملی تهیه شده که نظارت‌ها به صورت دقیق اجرایی شود و قطعا با دستگاه‌هایی که میزان رعایت پروتکل‌ها در آنها کم است پس از تذکر اگر رعایت نکنند با هدف صیانت از سلامت شهروندان با آنها برخورد قضایی انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تا عصر دیروز پنج میلیون و ۱۱۶ هزار و ۷۱۹ دز واکسن در استان تهران تزریق شده، گفت: در خصوص میانگین جمعیت استان ۳۶ درصد و در خصوص جمعیت هدف بیش از ۴۷ درصد واکسن نسبت به میانگین کشوری تزریق شده است.

به گفته بندپی خوشبختانه حجم واردات واکسن افزایش چشمگیری داشته به شکلی که به صورت یک روز در میان حدود پنج میلیون دز واکسن وارد کشور می‌شود.

وی یادآور شد: در این زمینه می‌طلبد نگاه ویژه تر و کاربردی تری برای تزریق واکسن‌ها داشته باشیم اگر مدارس بازگشایی‌شان به تاخیر انداخته شده به این دلیل بوده که با توجه به واکسن‌های ورودی هر کس که بچه مدرسه‌ای دارد دز اول و دوم واکسن را دریافت کرده باشد که امیدواریم ظرف ۴۰ یا ۵۰ روز آینده این کار انجام شود.

منبع: ایرنا

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.