فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۵۶۷۶۷

واکنش بهادری جهرمی به سخنان گزارشگر سازمان ملل

واکنش بهادری جهرمی به سخنان گزارشگر سازمان ملل

سخنگوی دولت به سخنان گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد به ایران، واکنش نشان داد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، واکنش بهادری جهرمی به سخنان گزارشگر سازمان چه بود؟

به نقل از ایسنا ، علی بهادری جهرمی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «‏گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در پایان سفر خود به ایران، تایید کرد که اقدامات یکجانبه آمریکا علیه ایران خلاف همه موازین حقوق بشری و حقوق بین‌المللی است و ایالات‌متحده باید به تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران پایان دهد. رسوایی دیگری برای آمریکا.»

دیروز نشست خبری گزارشگر ویژه سازمان ملل درمورد تاثیر منفی اقدامات یکجانبه قهرآمیز بر بهره‌مندی از حقوق بشر ظهر امروز در تهران برگزار شد.

آلنا دوهان در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: امروز گزارش اولیه از نتایج سفر ۱۲ روزه خود به ایران را منتشر می کنم.

وی گفت: گزارش نهایی این سفر و بررسی‌های انجام شده در نشست سپتامبر شورای حقوق بشر در سال ۲۰۲۲ منتشر می‌شود.

این گزارشگر ویژه گفت: در این سفر با تعدادی از نمایندگان دولت و اعضای آن، نمایندگان بخش بهداشت و سلامت، خیرین، نمایندگان نهادهای مدنی، کنش‌گران حقوق بشر، کسب و کار و.. جلساتی داشتم.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که تحریم‌ها از سال ۲۰۱۸ تاثیرات بسیار منفی بر اقتصاد ایران داشته است.

دوهان تاکید کرد: این تحریم‌ها مخرب‌ترین تاثیرها را روی قشرهای آسیب پذیر، کم درآمد، افرادی که بیماری خاص دارند، زنان سرپرست خانوار، مهاجران و سالمندان داشته است.

این گزارشگر ویژه تاکید کرد: معتقدم که تحریم‌های یک جانبه، اولیه و ثانویه و تهدید به اعمال تحریم‌ها، همه این‌ها بحث وضعیت حقوق بشر را در ایران به خطر انداخته است. ورود دارو به ایران به دلیل تحریم‌های ثانویه با مشکلاتی روبرو است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل گفت: از کشورهایی که اقدام به اعمال تحریم‌های یک جانبه کرده‌اند از جمله آمریکا می‌خواهم که این تحریم‌های اعمال شده علیه ایران را بردارند چرا که بر اساس حقوق بین الملل قابل توجیه نیست به خصوص در مورد تجارت، انتقال پول و همچنین مسائل مربوط به زیر ساخت ها مانند تهیه غذا، دارو، بهداشت، مسائل انسانی و …

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.