خبر فوری:

خبر مهم:

کد مطلب: ۶۶۴۷۰۸

مسیر ریلی مشهد به یزد باز شد

مسیر ریلی مشهد به یزد باز شد

فرماندار ویژه شهرستان طبس گفت: باز کردن مسیر ریل مشهد به یزد تا یک ساعت دیگر انجام می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، آخرین جزئیات از حادثه ریلی مشهد ـ یزد چیست؟

علی اکبر رحیمی در گفتگو با ایسنا با اشاره به جمع‌بندی حادثه خروج قطار مسافری مشهد- یزد نزدیک ایستگاه عباس آباد طبس که روز گذشته اتفاق افتاد، اظهار کرد: طی این حادثه ۸۶ نفر در بیمارستان طبس بستری شده که تعداد بسیار زیادی مرخص شدند.

وی با اشاره به وضعیت محل وقوع حادثه، افزود: باز کردن مسیر ریل تا یک ساعت دیگر انجام می‌شود؛ این کار چند ساعتی بیشتر به طول انجامید که دلیل آن انجام اصولی کارهاست.

فرماندار ویژه شهرستان طبس با بیان اینکه برای تعیین علت دقیق حادثه کمیسیون هفت نفره در وزارت راه تشکیل شد که کار تخصصی بر روی ابعاد مختلف این حادثه صورت گیرد، افزود: در نشست جمع بندی شب گذشته که با حضور وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، به جوانب مختلف حادثه پرداخته شد و بررسی بیشتر توسط تیم کارشناسی انجام خواهد شد.

رحیمی ادامه داد: پیشنهاداتی در این نشست از سوی مسئولان استان ارائه شد تا بتوانیم حوادث پیش رو را سریع تر مدیریت کنیم؛ در هر حال نباید از یاد ببریم که اتفاقات برای وسایل نقلیه اجتناب ناپدیر است اما باید پیش بینی های لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مواردی را پیشنهاد کردیم تا در موارد بحرانی خدمات رسانی سریع تر انجام شود، ادامه داد: روز گذشته در مدت سه ساعت اقدامات بسیاری انجام و کار انتقال مصدومان و جان باختگان به سرعت انجام شد، اما ضعف‌های زیرساختی نیز وجود داشت که کار را سخت میکرد.

مشکلات طبس حل می‌شود

رحیمی با اشاره به دسترسی نامطلوب در راههای این شهرستان، افزود: به دلیل وجود این مشکلات، در منطقه راه موقت برای عبور جرثقیل و ماشین آلات سنگین ایجاد شد که همین امر زمان بر بود.

وی از قول مساعد وزیر کشور برای رفع مشکلات زیرساختی شهرستان گفت و بیان کرد: استاندار خراسان جنوبی در نشست با وزیر کشور، مشکلات استان را مطرح کردند که توانستیم قول مساعد وزیر را برای حل مشکلات شهرستان طبس با توجه به پهناوری آن و اینکه محل عبور زائران و مسافران بسیاری است، بگیریم.

فرماندار ویژه شهرستان طبس یادآور شد: در نشست شب گذشته مقرر شد مشکل روشنایی فرودگاه طبس رفع شود چراکه هواپیماها در این فرودگاه در شب امکان فرود ندارند.

ساعت ۵:۳۰ دقیقه روز گذشته؛ چهارشنبه ۱۸ خردادماه، هنگام عبور قطار مسافری مشهد به مقصد یزد، در بلوک عباس‌آباد در منطقه طبس به دلیل برخورد قطار با بیل مکانیکی که در کنار خط بود، پنج واگن از خط خارج شد.

همچنین استانداری یزد در اطلاعیه‌ای از خانواده‎هایی که هنوز از سرنوشت عزیزان خود در حادثه قطار مسافربری مشهد به یزد بی‌خبر هستند و تاکنون اطلاعی از سرنوشت آنان ندارند خواست نسبت به ارسال پیامک به سامانه ۲۰۰۰۳۵۳۶۲۶۶۶۶۱ اقدام نمایند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • محمد

    سالانه کلی از درآمد کشور هزینه ساخت ادوات نظامی میشه.پیشنهاد میکنم از پهبادهای نظامی برای کنترل ریلهای راه آهن استعاده بشه