کد مطلب: ۷۶۶۹۰۸

رئیسی: حقوق کارگران نباید یک‌ماه عقب بیافتد

رئیسی: حقوق کارگران نباید یک‌ماه عقب بیافتد

رییس جمهور در مراسم افتتاح فاز 14 پارس جنوبی گفت: در هیچ‌شرایطی نباید حق کارگر به تعویق بیفتد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سید ابراهیم رییسی امروز در آئین افتتاح فاز ۱۴ پارس‌جنوبی اظهار کرد: حقوق و دستمزد کارگران باید به‌موقع پرداخت شود و به تعویق نیافتد. من همیشه اعلام کرده‌ام اگر کاستی در اعتبارات وجود دارد، نباید در حقوق و دستمزد کارگران لحاظ شود.

وی با اشاره به روند افتتاح فاز۱۴ پارس جنوبی اظهار کرد: شرکت‌هایی که موظف بودند اجرای این فاز را انجام دهند کار را زمین گذاشتند و رفتند. فکر می‌کردند کار زمین می‌ماند اما نماند. یک فاز از مجموعه فازهای پارس‌جنوبی باقی‌مانده که به‌زودی فعال می‌شود. جوانان ما نشان دادند هیچ‌گاه متوقف نخواهیم شد و اجرای این فاز هم به همت همین متخصصان بومی دنبال شد.

رئیس‌جمهور در ادامه افزود: این پروژه از سال ۹۲ به نحوی متوقف ماند، برخی از این توقف بعنوان عدم‌النفع یاد می‌کنند اما معتقدم این معطلی مایه خسارت بوده است. خسارتی که به واسطه توقف ده ساله تکمیل پروژه ایجاد شده، باید به نحوی جبران شود. اراده و پیگیری مجدانه یک سال‌ونیم اخیر برای تکمیل این طرح قابل تقدیر است.

رئیسی همچنین با بیان اینکه توجه وزارت نفت به انجام مسئولیت‌های اجتماعی اهمیت دارد، گفت: مردم منطقه‌ای که از آن لوله نفت‌وگاز عبور می‌کند، انتظار رفع محرومیت دارند. در مناطقی که تولید و بهره‌برداری در جریان است، مردم آن منطقه باید از ثروت محلی هم بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت‌مصرف در کنار مدیریت‌تولید، تصریح کرد: اگر نتوانیم مصرف را مدیریت کنیم، مصرف بی‌رویه کار را برای همه سخت می‌کند بنابراین مدیریت‌مصرف در وزارت نفت فعال شود . از سویی الگوی‌مصرف نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و همه رسانه‌ها و تریبون‌داران مسئول فرهنگ‌سازی مصرف صحیح هستند.

رئیس‌جمهور همچنین با بیان اینکه محصولات پالایشگاه پارس جنوبی، بخش‌های مهم صنعت نفت‌وگاز کشور را فعال می‌کند، اظهار کرد: این پالایشگاه نقش مهمی در صادرات و ارزآوری برای کشور دارد و جلوه‌ای از خودکفایی و استقلال کشور است.

رییسی همچنین گفت: از بانک‌ها و بخش‌های مهم اقتصادی می‌خواهم تا در حوزه نفت‌وگاز و پتروشیمی سرمایه‌گذاری کنند. اگر سرمایه کشور به سمت تولید هدایت شود، گام‌های موثری در جهت رشد اقتصادی برداشته می‌شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • محمد کریم زارع

  در ادامه فرمایشات جناب رییسی بنده کارگرم نزدیک عیده تعداد مون هم زیاده هنوز حقوق برج ده رو نگرفتیم

 • ناشناس

  سلام جناب دکتر رییسی شما می گید یکما حقوق عقب نیفته پس چی میگه به ما که حقوقمون۳ ما عقب افتاده. نیروهای شرکتی علوم پزشکی اهواز

 • ناشناس

  با سلام به نظر بنده دستمزد کارگر باید بیشتر از دستمزد دیگر اقشار جامعه باشه چرا که بیشترین کار، سخت‌ترین کار و …. کارگر بیچاره انجام میده ولی کمترین حقوق رو میگیره

 • ناشناس

  یه ماه نه یه سال بیفتد شما ناراحت نشو چون کارنیست حقوق بگیرن

 • ناشناس

  برج چهاره ۱۴۰۱ ندادن برج ده ۱۴۰۱ ندادن برج یازده۱۴۰۱ هم ندادن حجمی های شهرداری هستیم سنندج

 • ناشناس

  الان یکی دو سال پیمانکاری برای دولت انجام دادیم پول مارو ندادن ما باید چکار کنیم.

 • ناشناس

  رئیس جمهور خوش قول .قرار بود به مادران بدون قرعه کشی خودرو بدهید الان ۱۵بار ثبت نام کردم هنوز برنده نشدم حالا طبق دستور جدید مسئولین در فکر این هستند از زیر طرح خودرو مادران به نحوی در برند رئیس جمهوری که به حرفش عمل نکنند.حال روز مردمش مشخصه

 • مادر سرکاری

  رئیس جمهور خوش قول .قرار بود به مادران بدون قرعه کشی خودرو بدهید الان ۱۵بار ثبت نام کردم هنوز برنده نشدم حالا طبق دستور جدید مسئولین در فکر این هستند از زیر طرح خودرو مادران به نحوی در برند رئیس جمهوری که به حرفش عمل نکنند.حال روز مردمش مشخصه

 • ناشناس

  به داد کارگرا برسید دارن زیر این فشار تورم نابود میشن😓

 • ناشناس

  بله از سال 92اضافه کارطلب دارم
  به کی وکجاباید مراجعه کرد زمانی که پراید
  بود3۵ملیون
  الآن پراید هست 3۰۰ملیون کی جواب گو میشه