کد مطلب: ۸۶۲۶۱۷

پرداخت یارانه دارو به بیماران/ تکلیف کارگران و بازنشستگان چه می‌شود؟

پرداخت یارانه دارو به بیماران/ تکلیف کارگران و بازنشستگان چه می‌شود؟

برخی از صحبت‌های مسئولان حوزه دارو و درمان در ارتباط با پرداخت یارانه دارو به مصرف‌کنندگان، ابهامات و سوالات بسیاری به وجود آورده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، علی عسگری (سرپرست سازمان هدفمندسازی یارانه ها در برنامه صف اول تلویزیون) گفت: قرار است از مهرماه یارانه دارو به جای نهاد‌های بیمه گر به مصرف کننده نهایی اختصاص پیدا کند، چراکه گلایه زیادی شده که مبلغ یارانه دارو با تاخیر و یا کم به دست افراد می‌رسد.

او افزود: یارانه معیشتی را از تخصیصی که از منابع فروش فرآورده‌های نفتی، مشتقات صادراتی نفت و فروش گاز به ما می شود پرداخت می‌کنیم.

پرداخت یارانه دارو به مصرف‌کننده‌ی نهایی در حالی که کارگران نه/ بیست و هفتم از حق بیمه سی درصدی خود را برای درمان در صندوق درمان تامین اجتماعی پس‌انداز می‌کنند و هیچ زمان از دارو و درمان رایگان بهره‌ای ندارند، جای نگرانی دارد.

مروتی بازنشسته‌ی کارگری در این رابطه می‌گوید: داروهای پرمصرف را از شمول بیمه خارج کرده‌اند؛ درمان در تمام مراکز درمانی کشور پولی شده، حالا چطور قرار است یارانه دارو را به مصرف‌کننده بدهند؟ تکلیف کارگران و بازنشستگان که خودشان سهم درمان می‌پردازند چه می‌شود؟ از ما ماهانه پول می‌گیرند ولی قانون الزام و درمان رایگان را اجرا نمی‌کنند!

به گفته‌ی وی، این شعارها، بیشتر تبلیغاتی است درغیر این‌صورت به دنبال پایین آوردن هزینه‌های دارویی مردم، نزدیک چهل دارو را از شمول بیمه‌ها خارج نمی‌کردند!

منبع: ایلنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    باسلام و احترام باتوجه به اینکه دولت مردمی و انقلابی با کمبود بودجه مواجه است یک مقداری هم که بودجه بوده خرج برگزاری مراسم سیاسی اربعین شده ملیارد ها تومان مردم هم باید به تکدی گری روی بیاورند وعادت کنیم تنها راه چاره است.

  • ناشناس

    باسلام و احترام نظری هم باشد اهمیت داده نمی شود.