کد مطلب: ۹۱۰۷۵۳

رئیس کمیته نظارت و حقوقی شورای شهر تهران تاکید کرد

ضرورت ارائه مستندات گزارش‌ شده در شورا از سوی شهرداری

ضرورت ارائه مستندات گزارش‌ شده در شورا از سوی شهرداری

رئیس کمیته نظارت و حقوقی شورای شهر تهران بر لزوم ارائه مستندات گزارش‌های ارائه شده در شورا از سوی شهرداری تهران تاکید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز،  مهدی اقراریان در دویست و سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: متأسفانه شاهد حجم زیادی از تخریب در برخی رسانه‌ها علیه منتقدین شهرداری بودیم. روایت‌ها و مسائلی به جامعه منتقل شد که در ملاقات‌های مردمی و فضای مجازی افرادی سوالاتی را در مورد آن از بنده پرسیدند.

وی افزود: افرادی پس از اظهارات شفاف رئیس شورای شهر تهران مبنی بر اینکه قرارداد چین برای نماینده‌های شورا محرمانه نیست، با رسانه‌ها مصاحبه کردند و گفتند قرارداد برای نماینده‌ها محرمانه است.

عضو شورای شهر تهران به تذکر خود در ۱۰ بهمن ماه سال ۱۴۰۲ مبنی بر درخواست از شهردار برای ارائه گزارش اقدامات حوزه حمل و نقل اشاره و تأکید کرد: در همان تاریخ رئیس شورا این تذکر را مکاتبه کرد و پس از گذشت سه ماه از تاریخ این تذکر، هیچ پاسخی داده نشد و من این موضوع را چند بار پیگیری کردم. در پی بی پاسخ ماندن این تذکر شاهد این بودیم که موضوعاتی در خصوص حمل و نقل در حال مطرح شدن است.

وی با بیان اینکه در ۹ اردیبهشت ماه در یک دروغ پردازی رسانه‌ای برخی رسانه‌ها تلاش کردند جلسه را به آبستراکسیون ترجمه کنند، گفت: رئیس شورا در این خصوص توضیح داد، اما بنده باید به صورت شفاف بیان کنم که آن جلسه با حضور شهردار تهران آغاز شد و در ادامه جلسه معاون حمل و نقل گزارش خود را ارائه کرد و مسئله بعدی ورود اعضای شورا به موضوع بود. رسانه‌ها مطلع باشند که ما دو نوع جلسه داریم که شامل رسمی و غیر رسمی است. جلسه رسمی تا ساعت ۱۲ است و برای تمدید به مدت نیم ساعت رأی گیری شد و تا ۱۲:۳۰ تمدید صورت گرفت.

اقراریان ادامه داد: مفهوم آبستراکسیون برای جلسه رسمی است نه غیر رسمی؛ ما تا ساعت ۱۲:۵۵ در صحن شورا حضور داشتیم و دور اول گفتگو‌ها صورت گرفت و جلسه غیررسمی شد. تداوم جلسه غیررسمی مدنظر جمعی از اعضا نبود. امکان پذیر بود که شهردار در جلسه رسمی دیگری در صحن ابهامات را بیان می‌کرد.

وی با بیان اینکه در جلسات مختلف همکاران ما نکاتی را مطرح می‌کنند که مستندات آن صحبت‌ها در اختیار بنده به عنوان عضو شورا قرار نمی‌گیرد، تاکید کرد: چگونه بنده می‌توانم در مورد گزارشی قضاوت کنم که مستندات آن در اختیار من نیست؟ ضرورت دارد اگر قرار است گزارشی ارائه شود مستندات در اختیار ما قرار بگیرد.

اقراریان با بیان اینکه متن قرارداد با پیوست ها، زمان بندی اجرای قراردادها، نقش شرکت پلی چانگدا و نحوه تهاتر، لیست کامل تجهیزات توافق شده در حوزه حمل و نقل عمومی و هوشمندسازی، نحوه انتخاب تجهیزات بر اساس خدمات پس از فروش و فضای رقابتی چین و تعداد سفر‌ها و افراد حاضر در سفر به چین برای عقد قرارداد از جمله مواردی بود که ما درخواست گزارش کردیم، گفت: وزیر صمت نکاتی را در مورد تأمین اتوبوس در پاسخ به خبرنگار صدا و سیما مطرح کرد و ابهاماتی برای ما وجود داشت.

وی ادامه داد: کسانی که می‌گویند قرارداد نباید در اختیار اعضای شورا قرار بگیرد به مصوبه‌ای که خودشان تصویب کردند مراجعه کنند. در تبصره چهارم شهرداری تهران مکلف است گزارشات خود را در مقطع زمانی سه ماهه ارائه دهد و با رعایت سقف اعتبارات، لیست تجهیزات را طی گزارشی به شورا ارائه کند.

منبع : ايسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.