کد مطلب: ۱۶۶۳۸۷

ایران‌خودرو خودروی برقی و هیبریدی تولید می‌کند

ایران‌خودرو خودروی برقی و هیبریدی تولید می‌کند

مدیر پروژه پلت فرم جدید ایران‌خودرو از برنامه‌ریزی برای تولید خودروهای برقی و هیبریدی خبر داد.

حسین نجاری در نخستین نشست سازندگان پلت‌فرم جدید ایران‌خودرو، اظهار کرد: این پروژه تمام فرآیند تولید یک محصول از طراحی تا پلت‌فرم را در بر می‌گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان این که در این پروژه شرکت‌هایی چون پینین‌فارینا از ایتالیا و هیوندای پاورتک حضور دارند، خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰۰ قطعه‌ساز برتر داخلی نیز در این پروژه همکاری می‌کنند.

مدیر پروژه پلت فرم جدید ایران‌خودرو ادامه داد: پینین‌فارینا وظیفه طراحی چهار مدل بدنه شامل سدان، هاچ‌بک، اس‌یووی و وانت در مدل‌های بنزینی، دیزلی، هیبرید و برقی را برعهده خواهد داشت.

نجاری افزود: اولین خودروی تولیدی بر روی این پلت‌فرم جدید در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد که میانگین قیمت آن نیز ۱۵ هزار دلار خواهد بود.

وی با بیان این که شرکت بین‌المللی ماله مسئولیت طراحی و توسعه موتور این پلت‌فرم را بر عهده دارد، تصریح کرد: هیوندای پاورتک نیز مسئولیت طراحی گیربکس اتوماتیک این پلت‌فرم را برعهده خواهد داشت.

مدیر پروژه پلت‌فرم جدید ایران‌خودرو خاطر نشان کرد: طبق برنامه‌ صورت گرفته خودروهای تولیدی بر روی این پلت‌فرم تا ۷۰ درصد داخلی‌سازی شده و ۳۰ درصد محصولات تولیدی نیز به بازارهای خارجی صادر خواهد شد.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ..............

    سیاست جالبیه:
    چون تعرفه واردات هیبریدی صفر هست، یه تولید ناقص و کم حجم رو راه میاندازن تا تعرفه این خودرو هم بالا ببرن تا خیالشون راحت بشه بازار ماشین ایران دست خودشونه و خودشون فقط