کد مطلب: ۱۷۱۹۰۹

رکوردزنی فروش خودروهای برقی در جهان

رکوردزنی فروش خودروهای برقی در جهان

فروش خودروهای برقی در سه ماه سوم 2017 از مرز 287 هزار واحد گذشت و یک افزایش 63 درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تجربه کرد.

فروش خودروهای برقی در سه ماه سوم 2017 رکورد زد که دلیل اصلی آن افزایش درخور توجه تقاضای چین است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا؛ بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی تامین مالی انرژی‌های نو بلومبرگ، فروش خودروهایی با باتری الکتریکی و خودروهای هیبریدی قابل اتصال به برق در سه ماه سوم امسال از مرز 287 هزار واحد گذشت و یک افزایش 63 درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تجربه کرد.

بیش از نیمی از این خودروها تنها در چین به فروش رفته است، جایی‌که با تلاش دولت برای مهار آلودگی، بازار خودرو برقی آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده است.

«الکساندر اودونوان» تحلیل‌گر حمل‌ونقل پیشرفته در موسسه تحقیقاتی یادشده که در تهیه این گزارش نیز نقش دارد، گفت: دولت چین به دو دلیل خیلی روی فروش خودروهای برقی تاکید دارد.

وی افزود: دلیل نخست، کاهش سطح آلودگی هوای شهرهای این کشور و دلیل دوم، افزایش توان خودروسازان این کشور برای رقابت در بازار جهانی خودروهای برقی است.

برخی دولت‌ها نیز اهدافی را برای توسعه حمل‌ونقل پاک تعیین کرده‌اند. فرانسه و انگلیس اعلام کرده‌اند که فروش خودروهای جدید بنزینی و دیزلی را تا سال 2040 ممنوع می‌کنند.

هلند نیز اعلام کرده است که تا سال 2030 همه خودروهایی که در این کشور به فروش می‌رسند، خودرو پاک خواهند بود و آلودگی هوا ایجاد تنها خودروهای پاک در این کشور فروخته می‌شود.

در ایران نیز برای کاهش آلودگی هوا قرار است از کمک‌های فنی و تجهیزاتی ژاپن استفاده شود. ایران قصد دارد از راهکارهای ژاپن نه تنها در تهران بلکه در شهرستان‌ها نیز بهره گیرد.

منبع: ایرنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.