کد مطلب: ۴۲۵۶۲۷

هادیان‌فر خبر داد:

زمان توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید

زمان توقف تولید پژو 405 و پراید

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه سال گذشته، ۱۷ هزار و ۱۸۳ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در جاده‌های کشور کشته شدند، گفت: از مدل‌های ۱۳۱و ۱۳۲ پراید، یک مدل آن به طور کامل متوقف شده است و یک مدل دیگر هم مرداد سال آینده متوقف خواهد شد؛ پژو هم در برنامه است که متوقف شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سیدکمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهوربا بیان اینکه سالانه میلیارد‌ها تومان صرف تهیه کاغذ جریمه می‌شود، اظهار کرد: ۱۳هزار دست افزار در کشور توزیع شده و در اختیار مأموران راهنمایی و رانندگی در جاده‌ها و سطح شهر‌ها قرار گرفته است و به این ترتیب اعمال جریمه روی این دستگاه‌ها ثبت می‌شود. همچنین همه اطلاعات از قبیل بیمه، مسروقه بودن و نمره منفی رانندگان قابلیت ثبت در حافظه دست افزار‌ها را خواهد داشت. بیمه‌ها هم سالانه حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان هزینه کروکی‌های تقلبی را پرداخت می‌کنند که با هوشمندسازی جریمه ها توسط پلیس، این هزینه‌ها هم قطع خواهد شد.

زمان توقف خط تولید پراید

رئیس پلیس راهور ناجا همچنین گفت: سال آینده خط تولید خودروهایی که صدمه جدی هنگام تصادف به سرنشینان تحمیل می‌کند، متوقف خواهد شد.

هادیانفر افزود: براساس تحلیل‌ها و بررسی‌ها، مشخص شده است که دومدل خودرو هنگام تصادف، صدمه‌های جدی به سرنشین وارد می‌کنند که این دوخودرو، پراید و پژو ۴۰۵هستند.

وی با بیان اینکه طبق گزارش در ۱۰۰تصادف پراید ۳۸نفر جان خود را از دست می‌دهند، ادامه داد: از این دومدل پراید، یعنی مدل‌های ۱۳۱و ۱۳۲یک مدل آن به طور کامل متوقف شده است و یک مدل دیگر هم مرداد سال آینده متوقف خواهد شد؛ پژو هم در برنامه است که متوقف شود.

هادیان‌فر تاکید کرد: در صحبتی که با مسئولان سایپا داشته‌ایم، قرار شده است به جای پراید، محصولات با قیمت مناسب و ایمن‌تر را به مردم ارائه کنند.

رئیس پلیس راهور تاکید کرد: در یک سال گذشته بیشترین تصادفات کشور در استان فارس بوده که منجر به مرگ بیش از ۹۷۴نفر در این استان شده است. همچنین ۶۷درصد از این تصادفات مربوط به شهروندان ساکن در استان فارس و مابقی مربوط به مسافران و رهگذران بوده است.

به گفته وی رتبه نخست کاهش تصادفات هم در استان فارس با کاهش ۵درصدی بوده است.

هادیانفر تاکید کرد: ۱۲درصد از تصادفات در بانوان گزارش شده است و این نشان می‌دهد که بانوان قانونمندتر از آقایان هستند.

وی خبرهای منتشر شده در فضای مجازی درباره پرداخت درصدی از خسارات در تصادفات رانندگی توسط آموزشگاه را رد کرد و افزود: این خبرها شایعه است و آموزشگاه های رانندگی هیچگونه خسارتی را پرداخت نخواهند کرد.

انسان، عامل ۹۲ درصد تصادفات رانندگی

رئیس پلیس راهور همچنین در جلسه قرارگاه کاهش تصادفات فرماندهی انتظامی استان فارس در شیراز با بیان اینکه ۶۵ درصد تصادفات رانندگی در ابتدای خروجی شهرها یا در ۳۰ کیلومتری شهرهای مقصد رخ می‌دهد، تاکید کرد: هیچ دستگاهی در کشور به اندازه نیروی انتظامی با مردم ارتباط ندارد. امروز حدود ۸۵ میلیون شهروند داریم که یا راننده، یا سرنشین یا عابر پیاده هستند، بنابراین به نحوی با پلیس راهنمایی و رانندگی ارتباط دارند.

هادیان‌فر، افزود: فقط با نگاه سلبی نمی‌توان کارها را پیش برد، بلکه باید با مهربانی، درایت و مدیریت قوی اقدامات لازم را انجام داد.

رئیس پلیس راهور در ادامه چهار وظیفه اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی را مدیریت ترافیک، تأثیر در ترددها، ایمنی در تردد و خدمات راهور برشمرد و گفت: در بخش ایمنی ترددها، ۳۳ سازمان در کشور نقش دارند که سهم پلیس ۲۰ درصد است.

هادیان‌فر تصریح کرد: یکی از نشانه‌های توسعه یافتگی کشورها نظم و انضباط ترافیکی است و در کشور ما هم پیشرفت های زیادی در این باره حاصل شده است.

وی به نقش ۱۸درصدی همیاران پلیس در کاهش تخلفات رانندگی اشاره کرد و افزود: این طرح که از چند سال قبل آغاز شده، بسیار تأثیر گذار بوده است، به نحوی که کودکان آن زمان، امروز در جامعه تأثیر گذار هستند.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه سال گذشته، ۱۷هزار و ۱۸۳نفر بر اثر تصادفات رانندگی در جاده‌های کشور کشته شدند، ادامه داد: ۳هزار راننده از این آمار عامل مرگ افراد و مقصر حادثه بوده اند.

هادیانفر با بیان این که تصادفات رانندگی ۷درصد به تولید ناخالص ملی زیان وارد می کنند، ادامه داد: از مجموع مجروحان حوادث رانندگی، ۵۱درصد در صحنه، ۶درصد هنگام انتقال و ۴۳درصد هم در مراکز درمانی و یا بعد از ترخیص جان خود را از دست می دهند.

به گفته وی۹۲ درصد علت وقوع حوادث رانندگی عامل انسانی است که اصلاح این روند نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است.

رئیس پلیس راهور، چهارعامل سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز ( به ویژه در جاده های دوطرفه)، عدم توجه به جلو ( با محوریت استفاده از تلفن همراه) و خستگی و خواب آلودگی را عامل وقوع ۸۲درصد تصادفات رانندگی در کشور اعلام کرد و گفت: متوسط سرعت در جاده های کشور ۵ر۷۸ کیلومتر و در استان فارس ۵ر۸۲ کیلومتر در ساعت است که در این باره باید در سطح استان فارس سرعت کنترل شود.

هادیان‌فر بر لزوم استفاده همه سرنشینان خودرو از کمربند ایمنی تأکید کرد و گفت: استفاده از کمربند برای همه سرنشینان خودرو الزامی است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی با اشاره به وجود ۱۵ هزار اتوبوس و ۶۰۰ هزار کامیون در کشور، افزود: رانندگان اتوبوس نباید بیشتر از ۹ ساعت رانندگی کنند، ولی به دلیل در آمد پایین و مشکلات اقتصادی مجبور به کار اضافی می‌شوند؛ البته این موضوع تخلف محسوب و به شدت با آن برخورد می‌شود.

منبغ: روزنامه اطلاعات

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.